پروژه‌های سیستان و بلوچستان کمی و کیفی افزایش داشته است

زاهدان-ایرنا- معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: پروژه‌ها در سطح استان از لحاظ کمی و کیفی به نسبت سال‌های قبل افزایش چشم‌گیری داشته‌اندکه این فرایند باعث افزایش توسعه و رشد و آبادانی منطقه خواهد شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، ابوذر کوثری در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی شهرستان چابهار اظهارداشت: اگر به شهرهای مختلف سطح کشور نگاهی بیندازیم متوجه خواهیم شد هر شهر دارای ۲ ویژگی عام و خاص بوده که شهرها را از هم متمایز می‌کند بنابراین یکی از ویژگی‌های تمایزبخش شهرستان چابهار شرایط اقلیمی و گردشگری _توریستی این منطقه است که این مهم به عنوان یک فرصت برای این منطقه محسوب شده که البته در صورت برنامه‌ریزی دقیق و تبیین راهبرد این ویژگی می‌تواند نقاط قوت این شهرستان را تقویت کرده و در صورت عدم برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند باعث از بین رفتن فرصت‌ها و بروز ابعاد منفی موضوع باشد.
وی با بیان اینکه چابهار دارای اهمیت ملی است افزود: این موضوع حکایت از آن دارد که چابهار برای سیستان و بلوچستان، کشور و منطقه بسیار حائز اهمیت است که در سطوح کلان برای آن راهبرد لازم تعریف شده بنابراین با توجه به این مهم مدیران این شهرستان علاوه بر ویژگی‌های عام باید دارای ویژگی‌های خاص مورد اشاره نیز باشند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد:مزیت‌های توریستی و گردشگری و جمعیت شناور به عنوان ۲ ویژگی مهم چابهار بوده که می‌طلبد  مدیران با آگاهی لازم و درک بالا از این شرایط مبتنی بر همین ویژگی‌ها با برنامه‌‍ریزی دقیق و تعریف راهبرد لازم برای توسعه منطقه برنامه‌های عملیاتی تعریف کنند.

وی تصریح کرد: هفته دولت فرصتی است برای گرامیداشت یاد و خاطره ۲ شهید گرانقدر (شهیدان رجایی و باهنر) که مبتنی بر منویات رهبر معظم انقلاب پاسداشت این عزیزان گرامیداشت ۲ فرد یا اسم نیست بلکه  این پاسداشت نوعی سبک مدیریتی و فرهنگی است که از درون این سبک عدالت‌محوری، مردم‌داری، توسعه‌محوری مبتنی بر نگاه به محرومان بیرون آمده و ما باید مروج این فرهنگ در سطوح مختلف جامعه بویژه در بین مدیران باشیم ‌و مبتنی بر سبک مدیریتی شهیدان رجایی و باهنر تلاش و کوشش خود را بر رفع مشکلات صدچندان کنیم.

کوثری خاطرنشان کرد: شهرداری و شوراها مبتنی بر وظیفه ذاتی باید مسولیت‌های خود در بعد اجتماعی را مورد توجه قرار دهند و این بعد در برنامه آن‌ها پررنگ و ملموس شود.

وی تاکید کرد: اگر به ابعاد اجتماعی توجه نشود آسیب‌های فراوانی خواهیم دید توسعه تنها حوزه عمرانی نیست اگر به بعد این اجتماعی توسعه توجه نکنیم دچار چالش می‌شویم.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: متولیان شهری باید به مسایل معیشتی کارمندان شهرداری توجه کنند چون یکی از چالش‌های فعلی معوقات کارگران است که اگر تصمیمات درست گرفته نشود چالش تبدیل به بحران شده بنابراین باید منابع درآمدی پایدار با این نگاه که شرایط موجود باقی می‌ماند تعریف شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha