پایان هفته خراسان شمالی بارانی و خنک می‌شود

بجنورد- ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: سامانه بارشی اواخر هفته فعال می‌شود که سبب بارش پراکنده و کاهش دمای هوای مناطق مختلف تا هفت درجه سانتیگراد خواهد شد.

مهری هاشمی دوین روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سامانه بارشی از روز جمعه وارد استان می شود که سبب وزش باد لحظه ای بسیار شدید در مناطق مختلف استان بویژه در شهرستان های رازو جرگلان، مانه و سملقان، بجنورد خواهد شد.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی افزود: ناپایداری هوا به تدریج در شیروان و اسفراین هم در روز شنبه سبب بارش پراکنده باران و کاهش دما خواهد شد.

هاشمی دوین با بیان اینکه این سامانه تا روز شنبه هفته آتی در استان فعال است اظهار داشت: دمای هوا برای فردا تا پنج درجه سانتیگراد افزایش می یابد اما در روز شنبه مردم استان در مناطق مختلف کاهش هفت تا پنج درجه سانتیگرادی دمای هوا را تجربه می کنند.

وی گفت: در شبانه روز گذشته کوسه در شیروان با کمینه دمای ۹ درجه سانتیگراد خنک ترین و اسماعیل آباد در اسفراین با بیشینه دمای ۳۵ درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان بوده است.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی افزود: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۱۳ درجه و بیشینه دمای آن ۳۲ درجه سانتیگراد ثبت شده است.

میانگین بارش در خراسان شمالی سالانه ۲۴۰ میلی متر است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha