پاکستان ممنوعیت سفرهای هوایی از مبدا ۱۵ کشور را تمدید کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - سازمان هوانوردی پاکستان ممنوعیت موقت ورود مسافر به این کشور از مبدا ۱۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران را به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا تا هشتم مهرماه (۳۰ سپتامبر) تمدید کرد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، ستاد ملی مبارزه با کرونا در اسلام‌آباد ۱۵ کشور از جمله ایران، عراق، نپال و آفریقایی جنوبی را در رده C قرار داده و قرار شد ممنوعیت سفرهایی هوایی از مبدا این کشورها به فرودگاه‌های پاکستان تا ۲۷ روز دیگر برقرار بماند.

سازمان هوانوردی پاکستان روز جمعه اعلام کرد که سفرهای هوایی از کشورهای موجود در رده c ممنوع است و مسافران متعلق به این کشورها برای ورود به پاکستان نیاز به مجوز ویژه دارند.

مسافرانی که از مبدا کشورهای موجود در رده A و B برای ورود به پاکستان باید تست کرونا ۷۲ ساعت پیش از پرواز را در دست داشته باشند.

مقامات پاکستانی نسبت به تشدید فشار کرونا بر نظام سلامت این کشور نگرانند و از مردم خود خواستند تا در پیروی از مقررات بهداشتی و اجرای محدودیت‌های کرونایی سهل‌انگاری نکنند.

به گزارش ستاد ملی مدیریت عملیات مبارزه با کرونا در پاکستان، طی ۲۴ ساعت گذشته ابتلای حدود ۳ هزار و ۷۸۷ نفر در مناطق مختلف پاکستان به ویروس کرونا ثبت شد و ۵۷ نفر از بیماران نیز جان خود را از دست دادند.

پاکستانی‌ها هفتم اسفند ۹۹ یکسالگی شیوع بیماری کووید-۱۹ در این کشور را سپری کردند. از آن زمان تا امروز یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۷۹۱ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۲۵ هزار و ۹۷۸ نفر از بیماران کرونایی نیز جان باخته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha