مروری بر سفرهای هفته گذشته مسوولان کشوری به خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- خراسان رضوی در هفته‌ای که گذشت میزبان شماری از مسوولان کشوری بود که برای بازدید و بررسی مشکلات مختلف به این استان سفر کردند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سفر به نیشابور و در مراسم بهره برداری از بیمارستان ۹۶ تختخوابی سپاه در این شهر گفت: این نیرو آمادگی دارد برای کمک به حوزه درمانی در هر جا نیاز باشد نسبت به برپایی بیمارستان اقدام کرده و تیم‌های سیار پزشکی خود را به مناطق اعزام کند.

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور افزود: رهبر معظم انقلاب اولویت نخست کشور را مقابله با کرونا اعلام کردند و بر این اساس نیروی زمینی سپاه امکانات بهداری خود را در مسیر مقابله با کرونا قرار داد و در دو هفته اخیر ۲ بیمارستان ثابت و سیار در مشهد و نیشابور راه‌اندازی شد.

معاون بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در حاشیه بهره برداری از این بیمارستان گفت: این نیرو در قالب برپایی بیمارستان در ۱۹ نقطه پرخطر کشور از نظر شیوع ویروس کرونا تاکنون سه هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی را به درمان بیماران کرونایی اختصاص داده است.

سردار احمد اخوان افزود: در این راستا ۵۴۴ دستگاه تخت بیمارستانی جدید ظرف دو هفته اخیر توسط بهداری این نیرو برپا شده و در حال بهره‌برداری است.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور نیز در حاشیه بازدید از پایانه های مرزی خراسان رضوی گفت: با وجود مشکلات فراوان در بخش تبادلات تجاری در مرز ترکمنستان، بررسی آمار پنج ماه امسال نشان می دهد صادرات ایران از طریق ناوگان جاده‌ای به آسیای مرکزی به میزان قبل از اعمال محدودیت های کرونا رسیده است.

جواد هدایتی افزود: در حال حاضر صادرات و ترانزیت کالا به خاطر محدودیت های مرزی کشور ترکمنستان، به روش تحویل تریلی در مرز این کشور صورت می‌گیرد ولی علاوه بر رونق تردد ناوگان صادراتی طی امسال، ترانزیت کالا از بنادر جنوبی کشور به آسیای مرکزی نیز در مقایسه با سال ۹۸ حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

سرپرست سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور هم در جلسه ستاد مشترک دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی گفت: بعد از گذشت ۲ سال از شیوع ویروس کرونا در کشور هنوز چشم انداز روشنی از آینده نداریم که اعلام کنیم نقطه انقطاع و پایان کرونا چه زمانی خواهد بود.

دکتر مسلم چشمی افزود: کرونا زودگذر نیست و مدتها دست به گریبان این همه گیری خواهیم بود لذا تشکل‌هایی که بسیج جامعه پزشکی و دیگر نهادها راه اندازی کردند باید همچنان با استحکام به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری نیز در مراسم یادبود علامه محمدرضا حکیمی در حرم مطهر رضوی گفت: علامه حکیمی، عمر خود را در راه انقلاب و اسلام صرف کرد و عدالت‌طلبی او در تمام خواسته‌هایش برجسته بود و سایر مطالبات او نیز تحت تاثیر عدالت‌طلبی وی قرار داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قمی افزود: استاد حکیمی در سیره عملی خود بر توسل به ولایت، تهجد، عبودیت و بندگی بسیار تاکید داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha