۱۳ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۶
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84459356
۰ نفر

برچسب‌ها

بهورز مهابادی نمونه کشوری شد

مهاباد- ایرنا- مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: "سوران ارمی" مربی بهداشت محیط مرکز آموزش بهورزی این شهرستان به‌ عنوان مربی نمونه کشوری انتخاب شد.

سینا باغچه‌ای روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق ارزیابی‌های صورت گرفته از عملکرد مربیان آموزشگاه‌های بهورزی سراسر کشور، "سوران ارمی" مربی مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت مهاباد به‌ عنوان مربی نمونه کشوری معرفی شد.

وی بیان کرد: بهورزان به عنوان پیشگامان ارائه خدمات بهداشتی درمانی و یکی از ارکان اصلی نظام سلامت همواره از نقش و جایگاه ویژه‌ای در حوزه بهداشت و سلامت جامعه بویژه در زمینه نهادینه کردن فرهنگ سلامت در روستاها برخوردار بوده‌اند و نقش مربیان بهورزی که نقش اصلی و اساسی را در تعلیم و تربیت بهورزان ایفا کرده‌اند، مهم و اساسی بوده است.

مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد اضافه کرد: بهورزان و مربیان بهداشت به عنوان تلاشگران عرصه بهداشت و سلامت،  در مناطق مختلف شهری و روستایی انجام خدمت می‌کنند.

باغچه‌ای تاکید کرد: بهورزان در روستاها با اقدامات به موقع خود مانع از بروز و شیوع انواع بیماری‌ها در جامعه شده و نقش مهمی در توسعه یافتگی و رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور دارند.

به گزارش ایرنا،  ۱۲ شهریور ماه به عنوان روز بهورز نامگذاری شده است، در چنین روزی در سال ۱۳۶۳ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف کمک رسانی هر چه بیشتر به بیماران روستایی و همچنین در جهت تحقق یکی از اهداف مقدس انقلاب اسلامی مبنی بر فقر زدایی از روستاها، اقدام به تاسیس خانه هایی با نام خانه بهداشت زد تا در این اماکن بهورزان فعالیت کنند.

هم اکنون بیش از ۳۲ هزار بهورز در سراسر کشور خدمات بهداشتی و درمانی را در روستاهای دورافتاده و سخت گذر ارائه می دهند که سهم مهاباد ۱۳۰ بهورز از این تعداد است که در ۶۳ خانه بهداشت روستایی مشغول فعالیت هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha