سفر رییس جمهوری به سیستان و بلوچستان اقدامی مثبت برای حل مشکلات است

تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی سفر رییس جمهوری به استان سیستان و بلوچستان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی اقتصادی برای بهبود شرایط زندگی مردم این استان در این سفر متجلی شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «علی خضریان»‌ روز شنبه با بیان اینکه میان اقدامات دولت مردمی با رویکردهای پوپولیستی تفاوت وجود دارد به خبرنگاران گفت: باید اعضای هیات دولت شرایط مردمی را حفظ کنند و نباید به این دلیل که برخی از مردم این رویکرد را عوامانه می‌بینند، مسوولان از حضور بین مردم و دیدار رودررو با آنها دوری  کنند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس حضور مسوولان در بین مردم را برای حل مشکلات و ثمرات عملی و عینی آن موثر دانست و افزود: هر کدام از مسوولان در جایگاه اجرایی، تقنینی و نظارتی جزو وظایف آنها است که در بین مردم باشند و با جامعه معاشرت همیشگی داشته و از این منظر، سفر استانی رییس جمهوری به استان سیستان و بلوچستان و دیدار مردمی با اهالی این استان را می‌توان به‌عنوان یک اقدام مثبت تلقی کرد.

عضو کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظاری برای حل مشکلات در یک سفر استانی وجود ندارد،‌ گفت: شاید کمترین ثمره دیدارهای رییس جمهوری و اعضای هیات دولت با مردم،‌ حل مشکلات در کوتاه مدت محسوب شود. البته برای بر طرف کردن مشکلات در میان مدت و بلند مدت نیز می توان برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مناسبی انجام داد.

خضریان با اشاره به مشکلات مردم استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: کپرنشینی یکی از مشکلات است که در بازدیدی که سال گذشته همراه تعدادی از نمایندگان از این استان انجام شد، بنیاد مسکن به این مسئله ورود  پیدا کرد. البته هنوز مساله کپرنشینی به طور کلی رفع نشده اما با حضور رییس جمهوری امید است حل این مشکل تسریع شود.

وی مشکل آب آشامیدنی و تامین آب شیرین را یکی دیگر از مشکلات استان دانست و تصریح کرد: امیدواریم که موضوع انتقال آب دریای آزاد و همچنین آب شیرین‌کن‌ها و خط لوله‌ای که می‌تواند مساله کمبود آب سیستان و بلوچستان را رفع کند در قالب برنامه‌ریزی مشخص و معینی که مسوولان انجام می‌دهند هر چه زودتر برطرف شود.

خضریان استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی اقتصادی را در بهبود شرایط زندگی مردم استان سیستان و بلوچستان بسیار موثر دانست و گفت: در سفری که سال گذشته به منطقه مرزی ایران و پاکستان انجام شد، قابل لمس بود که به‌راحتی می‌توان زمینه صادرات غیرنفتی از ایران به پاکستان را فراهم کرد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه بازار پاکستان آمادگی خوبی برای ورود اجناس ایران دارد،‌ خاطرنشان کرد: برخورداری از آب‌های آزاد هم زمینه صید ماهی و صادرات آن را برای مردم منطقه فراهم می‌آورد. همچنین کشت پنبه در منطقه ایرانشهر با وجود کارخانه بزرگ بافت بلوچ  می‌تواند زمینه صادرات اقلام نساجی را برای کشور فراهم کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha