آینده ازآن دانشگاه‌هایی است که ارتباط بیشتری با دیجیتال دارند

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه تهران گفت: استفاده و بهره‌مندی از امر دیجیتال بیش از هر زمانی ضروری است زیرا آینده متعلق به دانشگاه هایی است که ارتباط بیشتری با دیجیتال دارند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش محمود نیلی احمد آبادی روز شنبه در آیین اختتامیه اولین جشنواره دانشگاه تهران دیجیتال افزود: موضوع دانشگاه دیجیتال باید باید به عنوان یک امر روزمره در تمام مسایل دیده شود .

وی اضافه کرد: امروزه سرعت اتفاقات از پیش بینی ها در حال عبور است زیرا امکانات دیجیتال این مهم را فراهم کرده که اکثر امور خیلی سریع برای بشر رخ دهد.
نیلی احمد آبادی گفت:خیلی از تحولات ریشه در نیاز جامعه دارد در بسیاری از مواقع نیاز جامعه نیروی محرکه برای پیشرفت و حرکت سریع است.
رییس دانشگاه تهران ادامه داد: امروزه بیش از هر زمانی باید نگاه ما متحولانه باشد زیرا این مهم آنقدر با سرعت در حال عبور است که اگر همزمان با آن حرکت نکنیم دیگر نمی توان به آن رسید.
وی با بیان اینکه در برخی از حوزه ها دارای ضعف هستیم، اظهار داشت: با تمام مسایل موجود در بحث تحقیق و پژوهش از دنیا احساس عقب افتادگی نمی کنیم به همین لحاظ باید بیش از گذشته به موضوع دیجیتال توجه کنیم.

وی  اظهار داشت: در این ارتباط دانش و فناوری نو نیازمند گستردتر شدن شبکه هایی است که درون خودش قرار گیرد.
در آیین اختتامیه جشنواره دانشگاه تهران دیجیتال از منتخبان جشنواره دیجیتال قدر دانی و از چندین سامانه ، درگاه ، مرکز مدیریت پایش، میز خدمت و غیره رونمایی شد.

این جشنواره که زیر عنوان  نخستین جشنواره دانشگاه تهران دیجیتال ۱۴۰۰ اجرا شد در حوزه فناوری های دیجیتال، نقشه راه دانشگاه تهران دیجیتال و الزامات تحول دیجیتالی، فناوری های تحول آفرین و تاثیر و نقش آنها در صنعت آموزش عالی، شرکت های دانش بنیان  دانشگاه تهران در حوزه فناوری های دیجیتال و محصولات آنها، تجربیات به دست آمده در تولید محتوا و اجرای دروس به صورت الکترونیکی،  ویژگی های علم و هنر یادگیری (پداگوژی)، فرهنگ، ارزیابی و آینده نگاری در حوزه یاددهی و یادگیری دانشگاه، تجارب موفق استادان، دانشجویان، کارشناسان و دستیاران معرفی شد.

 در طول جشنوراه پنل های دانشگاه دیجیتال، فرصت ها، ارزش ها و تاثیرات، پنل های معرفی خدمات دیجیتالی دانشگاه تهران، رویداد دریافت ایده ها از اعضای هیات علمی، دانشجویان و شرکت ها (reverse pitch)، کارگاه آموزشی، نمایشگاه و میزگردهای تخصصی برگزار شد.

محورهای جشنواره ، همایش یادگیری الکترونیکی؛ تجربه های زیسته، ارزیابی و آینده نگاری (۲ تا ۷ شهریور)، جشنواره فناوریهای دیجیتال (۶ تا ۱۱ شهریور) و  جشنواره یادگیری الکترونیکی (۹ تا ۱۱ شهریور) طرح شده بود.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha