گرانی قبض برق مشترکان خراسانی ناشی از افزایش مصرف است

مشهد- ایرنا- سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: دلیل اصلی گران شدن قبوض برخی از مشترکان در دوره اخیر، افزایش مصرف آنان و رعایت نکردن الگوی مصرف در تابستان است که تاثیر آن در افزایش مبالغ قبوض مشاهده می‌شود.

حسن حشمتی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا در خصوص اعتراض برخی مشترکان به افزایش قبوض برق افزود: چند سالی است که وزارت نیرو تعرفه برق مصرفی را هر سال هفت درصد افزایش می دهد و امسال نیز این افزایش در قبوض مشترکان اعمال شده است.

وی بیان کرد: افزون بر اعمال هفت درصدی افزایش تعرفه های برق در قبوض، در صورت عدم رعایت الگوی مصرف (۳۰۰ کیلووات ساعت در سه ماهه تابستان و ۲۰۰ کیلووات ساعت برای ۹ ماه دیگر سال) از سوی مشترکان، آنان باید مبلغی بیشتر به شرکت برق پرداخت کنند.

وی اظهار داشت: الگوی مصرف مزبور ماهانه است و اگر مشترکی مصرفش بیشتر از این الگو باشد، مشمول افزایش قیمت قبض برق خواهد بود.

سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی گفت: بین ۷۰ تا ۷۵ درصد از مشترکان برق در خراسان رضوی الگوی مصرف را رعایت می کنند، اما در صورت عدم رعایت الگو و افزایش مصرف، هزینه آنان به صورت پلکانی افزایش یافته و در قبوض برق اعمال می شود.

وی با اشاره به انتشار برنامه زمان بندی قطعی برق هفته جاری از سوی شرکت توزیع برق مشهد اظهار داشت: هفته گذشته فقط قطعی برق مشهد طبق جدول زمان بندی خاموشی ها، در روزهای شنبه و یکشنبه اجرا شد که پیش بینی می شود این هفته جاری، خاموشی ها کمتر از هفته گذشته باشد.

حشمتی افزود: با این حال برنامه زمان بندی قطعی احتمالی برق شهر مشهد برای هفته جاری تدوین و در سایت شرکت توزیع نیروی برق مشهد به نشانی www.meedc.ir منتشر شده که امید است کمترین قطعی طبق جدول مزبور در این کلانشهر انجام گیرد.

وی بیان کرد: بخش های صنعت و کشاورزی خراسان رضوی طبق تفاهم نامه های منعقده همچنان مشمول کاهش مصرف برق و خاموشی های برنامه ریزی شده هستند.

به گزارش ایرنا، تعداد مشترکان برق شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی به جز حوزه شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد، یک میلیون و ۲۷۰ هزار مشترک و طول شبکه‌های فشار متوسط و فشار ضعیف این شرکت ۴۲ هزار کیلومتر است. تعداد مشترکان شرکت توزیع برق مشهد نیز یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر و طول شبکه در آن نیز حدود ۱۷ هزار کیلومتر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha