پرداخت تسهیلات به مشاغل فرهنگی آسیب دیده از کرونا درخوزستان ادامه دارد

اهواز - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: ثبت نام کسب و کارهای فرهنگی و هنری آسیب دیده از کرونا در سامانه کارا برای پرداخت تسهیلات تا پایان شهریورماه ادامه داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان محمد جوروند با اشاره به این که مهلت پرداخت این تسهیلات از سوی بانک­ های عامل استان خوزستان تا پایان آبان ماه است افزود: افرادی که تاکنون در سامانه کارا ثبت نام کرده و یا تا پایان شهریورماه نسبت به ثبت درخواست اقدام می کنند باید پس از مراجعه به بانک مربوطه نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲ هزارو ۵۰۰ فقره پرونده در بخش فرهنگ و هنر برای دریافت تسهیلات کرونا به بانک های استان خوزستان ارجاع شده است گفت: مبلغ تسهیلات درخواستی برای این بخش،بیش از ۵۳۷ میلیارد ریال بوده که تاکنون ۲۹۲ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان همچنین از پرداخت ۱۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره بلند مدت به متقاضیانی که در سامانه تحفه (تسهیلات حمایتی فرهنگ و هنر) ثبت نام کرده اند خبر داد و گفت: پیگیری  لازم برای پرداخت مابقی این تسهیلات از سوی صندوق کارآفرین امید انجام شده است.

شیوع کرونا باعث تعطیلی و خسارت به بسیاری از کسب و کارها همچنین فعالیت های فرهنگی و هنری در کشور شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha