فراخوان سوگواره فیلم‌کوتاه تصویر دهم منتشر شد

تهران- ایرنا- فراخوان دریافت آثار دومین «سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی تصویر دهم» با هدفِ محوری اشاعه و ترویج سنت‌ها و آیین‌های حسینی با مدیریت مجید مجیدی و دبیری محمد رهبر منتشر شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دبیرخانه «سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی تصویر دهم»، در این سوگواره که داوران آن از بهترین سینماگران ایران انتخاب شده‌اند، فیلم‌های کوتاه با ایده‌ها و داستان‌های خلاق و نو از اولویت بیشتری جهت ارزیابی برخوردار خواهند بود.

در دومین «سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی تصویر دهم» به انتخاب هیئت داوران به سه نفر برتر تندیس، لوح تقدیر و به ترتیب جوایز نقدی به ترتیب شامل پنج، چهار و سه‌سکه بهار آزادی اهدا خواهد شد. علاوه بر آن به پنج فیلم برگزیده منتخب آرا مردمی نیز لوح تقدیر و یک سکه بهار آزادی تعلق خواهد گرفت.

شرکت‌کنندگان در این رویداد محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی ندارند و آثار تولید شده از سال ۹۹ به بعد در اولویت داوری قرار خواهند داشت.

«سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی تصویر دهم» به همت موسسه فرهنگی خیریه راه ایمان با هدف اشاعه و ترویج سنت‌ها و آیین‌های حسینی به‌عنوان یک رویکرد مذهبی، ملی و فرهنگی برگزار می‌شود.

موضوعات و اهداف کلی این سوگواره شامل توجه به نقش فرهنگ و سنت در آیین‌های حسینی، معرفی آداب و رسوم و آیین‌های سنتی در سوگواری‌های اقصی نقاط کشور و حفظ و ثبت آیین‌های سنتی برای انتقال به نسل‌های آینده، شناسایی هنرمندان و آثار هنری خلاق و فاخر حسینی، تجلی نمادها و نشانه‌های عاشورایی، شناساندن حادثه عاشورا و پیام آن به مردم آزاده جهان می‌شود.

هنرمندان برای شرکت در این رویداد تا پنجم مهرماه مصادف با اربعین حسینی فرصت دارند آثارشان را در قالب فیلم‌های کوتاه مستند، داستانی یا انیمیشن پس از تکمیل فرم درخواست، در سایت سوگواره تصویر دهم بارگذاری کنند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha