سرلشکر فیروزآبادی نقش برجسته‌ای در توسعه قدرت دفاعی کشور داشت

تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سرلشکر فیروزآبادی فرمانده‌ای آینده‌نگر بود که نقش برجسته‌ای در توسعه قدرت دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران داشت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سرلشکر پاسدار حسین سلامی درخصوص ابعاد شخصیتی و ویژگی‌های مدیریتی مرحوم سرلشکر سید حسن فیروزآبادی رییس سابق ستاد کل نیروهای مسلح، اظهار کرد: سرلشکر فیروزآبادی پیش از هر چیز یک شخصیت وسیع و انسانی تمام‌عیار بود که فعالیت‌های ارزنده‌ای را در طول عمر خود به منصه ظهور رساند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ایشان به لحاظ اخلاقی شخصیتی متخلق به اخلاق الهی و اسلامی و از شخصیتی باوقار و در عین حال متواضع و کاملاً ولایی برخوردار بودند.

سلامی تصریح کرد: سرلشکر فیروزآبادی از معرفت دینی و بصیرت سیاسی نافذی برخوردار بود و روحیه انقلابی و تحول‌گرایانه عمیقی در وجودش موج می‌زد.

وی اضافه کرد: او نقش برجسته‌ای در توسعه قدرت دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش، سپاه و وزارت دفاع داشت.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: مرحوم سرلشکر فیروزآبادی اندیشمند و صاحب فکر بود و ایده‌های نو داشت و خلاقانه به سمت اهداف حرکت می‌کرد؛ همچنین ایشان عمیقاً فرمانده‌ای آینده‌نگر بود و نسبت به دشمنان افق وسیعی از تفکر و اندیشه داشت.

سلامی با بیان اینکه سرلشکر فیروزآبادی انسانی مؤمن و دارای شخصیت معنوی نافذی بود، گفت: او در طول ۲۷ سالی که به‌عنوان رییس ستاد کل نیروهای مسلح فعالیت می‌کرد؛ خدمات بسیار ارزنده و بی‌نظیری را در راستای توسعه قدرت دفاعی کشور انجام داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha