امام جمعه سمنان: ظرفیت‌ جهاددانشگاهی در توسعه استان به کار گرفته شود

سمان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به ظرفیت‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جهاددانشگاهی، گفت: مسئولان استان، به عنوان مطالبه‌ای جدی، از این توانمندی‌ها در جهت رشد و توسعه بهره گیرند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی روز سه‌شنبه در دیدار رئیس، معاونین و جمعی از مدیران جهاددانشگاهی استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر با بیان اینکه جهاددانشگاهی برای قطع وابستگی به خارج از کشور تشکیل شد، گفت: جهاددانشگاهی با زحمات و تلاش های ۴۱ سال گذشته ثابت کرد که انجام کارهای بزرگ و سنگین بدون چشمداشت به خارج از کشور ممکن است و بهره گیری از توان داخلی، برای کشور عزت به همراه دارد.

وی افزود: امروزه بسیاری از دستاوردهای نظام و انقلاب مرهون نهادها و مراکز علمی و انقلابی مانند جهاددانشگاهی است و جمهوری اسلامی به وجود نهاد وزین، ارزشمند و علمی مانند جهاددانشگاهی نیاز دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با بیان اینکه سرآغاز بسیاری از کارهای پژوهشی و به ویژه پیشرفت های علمی کشور با جهاددانشگاهی بود گفت: نام جهاددانشگاهی گویای وظیفه مهم و رسالت بزرگ این نهاد علمی است.

جهاددانشگاهی آماده پذیرش مسئولیت در کمک به دولت جدید است

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این نشست گفت: مجموعه جوان و انقلابی جهاددانشگاهی می‌تواند مسئولیت‌های بزرگی در کمک به دولت جدید بر عهده بگیرد.

حسن رهایی ابراز داشت: پژوهشگاه رویان به عنوان یکی از نمادهای خودباوری علمی کشور در دستیابی به دانش سلول‌های بنیادی، از جمله دستاوردهای مهم جهاددانشگاهی است.

وی افزود: با توجه به شرایط ویژه کشور، نیاز است تمرکز دولت جدید بر ایجاد تحول و جهش اقتصادی در کشور مبتنی بر توان ملی باشد وباید در این حوزه پیش‌ران های اقتصادی کشور مشخص و بر آن‌ها تمرکز شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان با بیان اینکه سیاست زدگی مفرط مانع خدمات رسانی نیروهای توانمند جوان می‌شود گفت: باید توانمندی‌های جوانان را باور داشت  زیرا امروز کشور نیازمند مدیرانی خودباور، کارآمد، کاربلد با درک درست از توان داخلی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha