دشمن به دنبال ایجاد اختلاف میان اقوام و مذاهب اسلامی است

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه سرپل ذهاب گفت: دشمن با به کارگیری تمام توان خود و انواع ترفندها سعی در ایجاد اختلاف میان قومیت ها و مذاهب مختلف اسلامی دارد و از این رو همه هوشیاری و بصیرت لازم را برای مقابله با توطئه های دشمنان باید به کار بگیریم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب روز چهارشنبه در جلسه هم اندیشی و همفکری و همدلی علمای اهل سنت و اهل تشیع در موضوع فقه اصیل اهل سنت در سرپل ذهاب برای مقابله با جریان‌های تکفیری و پیشگیری از تفرقه و مشکلات در جوامع اسلامی، افزود: هوشیاری و بصیرت مردم به خصوص بزرگان و علما و اندیشمندان و نخبگان شیعه و چه سنی باعث می شود که تمام سناریوها و توطئه‌های دشمن خنثی شود.

 وی اظهار داشت: ملت ایران واحد در کنار هم گوش به فرمان امام و رهبری معظم انقلاب اسلامی و با بصیرت به عنوان مدافع این وحدت اسلامی می توانند حافظ نظام باشند.

امام جمعه سرپل ذهاب گفت: این جلسه با همت لشکر ۲۹ سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه و با حضور علما و اندیشمندان اهل سنت و تشیع غرب استان در سرپلذهاب برگزار شد که باعث هم اندیشی و وحدت بیشتر بین مذاهب مختلف اسلامی می شود و  امروز ما در کشور نیاز به برگزاری چنین جلساتی داریم.

وی اظهار داشت: در جهان اسلام باید بزرگان و اندیشمندان و علمای اهل سنت و تشیع کنار هم به نوعی برای پاسخگویی به شبهاتی که بر علیه اسلام  هست، گرد هم آیند و به یک راهکار مناسب علیه استکبار برسند.

او اضافه کرد: این راهبرد خروجیش اتحاد و برادری و وحدت بیشتر در بین ملل مسلمان و پیروان مذاهب اسلامی در کشور ایران اسلامی یعنی بزرگان اهل سنت و تشیع باشد.

جانشین فرمانده لشکر حضرت نبی اکرم (ص)  استان کرمانشاه نیز گفت: امروز برگزاری جلسه هم اندیشی و همفکری و همدلی علمای ارزشمند اهل سنت و علمای اهل تشیع در موضوع فقه اصیل اهل سنت برای مقابله با جریان‌های تکفیری و پیشگیری از تفرقه و مشکلات در جوامع اسلامی و همینطور به منظور تقویت عنصر پیروزی آفرین وحدت در جوامع اسلامی خواسته در شهرستان‌ سرپلذهاب برگزار شد.

سرهنگ پاسدار فرامرز صفری افزود: ما علاوه بر ایجاد وحدت در شهرستان ها و استان ها و وحدت در کشور عزیزمان ایران اسلامی به دنبال وحدت در جهان اسلام و حتی به دنبال وحدت معنوی در جهان معنوی، در جهان همه آزادمردان و آزادیخواهان در جبهه خیر برای مقابله با جبهه کفر هستیم تا به معارف قرآنی و به رشد و تعالی و سعادت بشری جامعه عمل بپوشانیم.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد که پیروان مذاهب مختلف اسلامی از جمله شیعه و سنی سال ها است که به طرز مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha