۱۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۳
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84465335
۰ نفر

برچسب‌ها

رژیم صهیونیستی ملاقات اسرای فلسطینی را ممنوع کرد

تهران – ایرنا - سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی در اقدامی غیر انسانی تمام ملاقات‌های اسیران فلسطینی با خانواده‌های آنان را لغو کرد.

به گزارش ایرنا، مرکز اطلاع رسانی فلسطین امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که این تصمیم صهیونیست ها در پی فرار ۶  اسیر فلسطینی از زندان «جلبوع» و در چارچوب مجازات‌های اعمال شده بر اسرای فلسطینی اتخاذ شده است.
بر این اساس، خانواده‌های اسیران فلسطینی در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه آینده حق ملاقات با فرزندان خود را نخواهند داشت.
ارتش رژیم صهیونیستی با وجود گذشت چند روز از فرار این ۶ اسیر فلسطینی، تاکنون نتوانسته سرنخی از آنان به دست بیاورد.

در همین راستا، مقام های مصر می گویند که گروه های مقاومت فلسطینی در باره نقض حقوق انسانی و شکنجه اسرای فلسطین در زندان ها به رژیم صهیونیستی هشدار شدید اللحن داده اند.

تارنمای خبری «العربی الجدید» امروز اعلام کرد که جنبش حماس و جهاد اسلامی فلسطین از طریق مصر به اشغالگران صهیونیست هشدار داده اند که به اقدام های ناقض قانون در حق اسیران فلسطینی در زندان‌ها پایان دهند.

منابع آگاه مصری افزودند که گروه‌های مقاومت به طرف مصری اعلام کردند که شاخه‌های نظامی آنها در نوار غزه برای مقابله با تنش‌های احتمالی و همبستگی با اسرای فلسطینی در آمادگی به سر می برند.

مقاومت فلسطین نسبت به هرگونه تعرض به ۶ اسیر فراری از زندان جلبوع یا ترور آن‌ها و اعمال فشار بر خانواده‌هایشان هشدار داده و گفته‌ است که در چنین صورتی، اوضاع به احتمال به سمت درگیری نظامی کشیده خواهد شد.

به گفته این منابع، رهبران گروه‌های مقاومت بازگشت آرامش را منوط به توقف اقدام های غیر قانونی صهیونیست ها در حق اسرای فلسطینی کرده اند.

چهار روز پیش ۶ اسیر فلسطینی در اقدامی شگفت انگیز موفق شدند با حفر تونلی از زندان «جلبوع» فرار کنند، در پی این اقدام، مقامات صهیونیست تدابیر شدید امنیتی و قدامات ناقض مبانی حقوق بشری در حق اسیران فلسطینی اجرا کردند.

در همین راستا، اسرای فلسطینی روز چهارشنبه در اعتراض به سرکوبگری و مجازات‌های سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی، بخش ۶ زندان صحرایی «النقب» را به آتش کشیدند.

دفتر اطلاع رسانی امور اسرای فلسطین اعلام کرد که ۷ سلول انفرادی بخش زندان النقب دچار آتش‌سوزی شده است.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین با اعلام این خبر در این باره اوضاع در زندان النقب را ملتهب توصیف کرده است.
رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که سازمان زندان‌های صهیونیستی به منظور خاموش کردن آتش و سرکوب اسرای فلسطینی، شماری بیشتری از نیروهای ویژه را فراخوانده است.
در پی فرار ۶ اسیر فلسطینی از زندان جلبوع، اوضاع در بیشتر زندان‌های رژیم صهیونیستی ملتهب شده است.

سازمان زندان‌های صهیونیستی پس از فرار این ۶ اسیر مجازات‌های سنگینی را بر اسرای فلسطینی اعمال و اقدام به جابه جایی گسترده آنان کرده است.

چهار روز پس از فرار ۶ تن از اسرای فلسطینی از زندان امنیتی «جلبوع»، نظامیان رژیم صهیونیستی  فشار و شکنجه اسرای دربند زندان ها این رژیم که شمار آنها به ۲۳ زندان می رسد، آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا، پنج تن از افرادی که از این زندان گریختند، اعضای جنبش جهاد اسلامی هستند  و مقام های رژیم اشغالگر خشم و کینه خود را علیه اعضا و نیروهای جهاد اسلامی در داخل زندان ها، تشدید کرده اند.

در پی تصمیم مقام های امنیتی رژیم صهیونیستی برای انتقال اسرای جهاد اسلامی از زندان النقب، اسرای جهاد اسلامی تهدید درباره آتش زدن محل زندانی خود را عملی کردند و در همین رابطه هنگام ورود شمار زیادی از نیروهای گارد زندان ها به زندان النقب آتش سوزی در این زندان رخ داد.

قصد نظامیان اشغالگر برای انتقال اسرای النقب، درگیری هایی در داخل زندان رخ داد و اسرا در واکنش به این تصمیم هفت سلول را آتش زدند.

معا به نقل از رسانه های صهیونیستی افزود که اداره امور زندان های رژیم اشغالگر اقدام به فراخوان نیروهای ویژه به زندان صحرایی النقب برای کنترل آتش سوزی و سرکوب اسرا کرده است.

بنابر این گزارش، درگیری ها از زندان النقب به زندان ریمون نیز کشیده شده و اسرا دو سلول را در این زندان آتش زدند و اداره زندان ها با کمک نظامیان سرکوبکر اقدام به پخش کردن اسرا در زندان کردند.
فرار شش زندانی فلسطینی از زندان جلبوع رژیم صهیونیستی که از نظر امنیتی در سطح بالایی قرار دارد،  شوک بزرگی به دستگاه های امنیتی، سیاسی و رسانه ای رژیم صهیونیستی وارد کرده است.
پنج اسیر متواری فلسطینی وابسته به جنبش جهاد اسلامی و یک اسیر دیگر وابسته به جنبش فتح می باشند که به حبس های طولانی مدت محکوم می باشند.
این ۶ اسیر فلسطینی توانستند با حفر تونل در سلول خود موفق به فرار از این زندان فوق امنیتی شوند؛  رویداد کم سابقه ای که یک شکست سنگین امنیتی دیگر را برای رژیم اسرائیل رقم زد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha