بنیاد برکت ۱۷ هزار طرح اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان اجرا کرده است

چابهار - ایرنا - دبیر کمیته تحقیق و توسعه و مدیر نظارت بر پروژه‌های اشتغال بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت ۱۷ هزار طرح اشتغالزایی با اشتغال بیش از ۵۰ هزار نفر به‌صورت مسقیم و غیرمستقیم در سطح استان سیستان و بلوچستان از سال ۱۳۹۸ تاکنون اجرا کرده است.

سیدمحسن کالوندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون  تیم مجریان و تسهیل‌گران بنیادبرکت متشکل از ۷۲ نفر از نخبگان بومی سراسر سیستان و بلوچستان در بیش از ۹۵۰روستای این استان مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد شغل‌های ایجاد شده در نواحی روستایی استان بوده است، خاطرنشان کرد: بنیاد برکت آشناترین نام بین روستاییان استان در سال‌های اخیر است.

وی به انعقاد نهایی تفاهم‌نامه ۶۰ میلیارد تومانی اجرای یکهزار و ۲۰۰ طرح اشتغالزایی و برنامه‌ریزی ایجاد اشتغال برای بیش از سه هزار و ۶۰۰ نفر در بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: این تفاهمنامه بین رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در استان به همراه معاون اجتماعی این ستاد، معاونان و مدیران  سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، مدیرکل  و معاونان جهاد کشاورزی استان و مجری بنیاد برکت نهایی شد.

دبیر کمیته تحقیق و توسعه و مدیر نظارت بر پروژه‌های اشتغال بنیاد برکت کشور گفت: بنیاد برکت در سال‌های اخیر گام‌های ارزنده‌ای برای محرومیت‌زدایی و توسعه اشتغال پایدار در استان سیستان و بلوچستان بویژه در راستای حفظ و احیای کشاورزی برداشته است، که این فعالیت‌ها توانسته بخشی از گوشت قرمز کشور و سایر نیازهای استان را تامین کند. 

کالوندی ادامه داد: این تفاهم نامه نیز می‌تواند یک گام بلند و موثر دیگر برای احیا و حفظ ظرفیت‌های کشاورزی استان باشد و امید را برای کشاورزان و دامداران استان در بحران و خشکسالی‌ها زنده نگاه دارد.

وی بیان کرد: در شهرستان‌های چابهار، نیکشهر و کنارک اقدامات خوبی در حوزه اشتغال انجام شده که از جمله آنها اجرای یکهزار و ۹۸۹ طرح با اشتغالزایی ۶۶۳ نفر و پرداخت تسهیلات به مبلغ ۷۸ میلیارد تومان در شهرستان چابهار است.

وی تصریح کرد:  از سال ۱۳۹۸ تاکنون ۹۵۵ طرح اشتغالزایی در ۶۵ روستای نیکشهر اجرا شده که برای اجرای این طرح‌ها ۹۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد چهار درصد پرداخت شده است.

وی گفت: همچنین بنیاد برکت ۱۰۰ طرح اشتغالزایی با اعطای ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات طی یک سال اخیر در هفت روستای کنارک اجرایی کرده که در پی آن‌ها ۲۸۸ شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده است. 

وی گفت: همچنین در هفته های اخیر جلساتی در بخش کورین زاهدان نیز برگزار و قرار شده در این بخش که یکی از محروم ترین بخش های استان سیستان و بلوچستان است بتوانیم مهمترین مانع در ایجاد اشتغال در این بخش را با توجه به اجرای طرح‌های اشتغالزایی برداریم.

وی گفت: در برخی روستاهای این بخش بویژه روستای چاهنعلی طرح های اجتماع محور بنیاد برکت موفقیت چشمگیری داشته و قرار است با شروع جهادی طرح‌های اجتماع محور بنیاد برکت در این بخش شاهد تحول و توسعه این بخش باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha