۱۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۲:۳۸
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84465906
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

واکنش سازمان ملل به اقدامات اخیر طالبان

تهران - ایرنا - نماینده سازمان ملل در امور افغانستان پنجشنبه شب اعلام کرد، طالبان برغم وعده‌های عفو عمومی از زمان پیروزی خود قتل‌های تلافی جویانه انجام داده‌اند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، دبورا لیونز نماینده سازمان ملل در امور افغانستان به شورای امنیت گفت: برغم اظهارات فراوان طالبان برای اعطای عفو عمومی ما همچنان نگران پرسنل نیروهای امنیت ملی افغانستان و کسانی که به عنوان کارمند دولت کار کرده‌اند هستیم.

لیونز با اشاره به سقوط ارتش و نیروهای امنیت ملی افغانستان گفت: ادعاهای معتبری مبنی بر قتل پرسنل نیروهای امنیت ملی افغانستان و بازداشت مقاماتی که در دولت‌های قبلی کار می‌کردند، وجود دارد.

ادعاهای نماینده سازمان ملل در حالی بیان می‌شود که محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان پیش از این تأکید کرده بود که این گروه از تجربه‌های گذشته درس گرفته است.

نعیم در گفت‌وگو با «الشرق الاوسط» افزود که جنبش طالبان پیام‌های اطمینان بخشی به داخل افغانستان، کشورهای منطقه و جامعه بین‌المللی ارسال و تأکید کرد که این کشور سکویی برای هرگونه عملیات تهدید کننده امنیت کشورهای دیگر نخواهد بود.

وی گفت، ما همچنین در داخل افغانستان برای کسانی که دهه‌ها با ما جنگیدند و کسانی که با دشمنان ما متحد شدند، عفو عمومی صادر کردیم، این کار را از موضع قدرت و توانمندی انجام دادیم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha