۱۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۴
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84466313
۰ نفر

برچسب‌ها

کرملین: روسیه در آیین تحلیف دولت جدید افغانستان شرکت نمی کند

مسکو - ایرنا - دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که روسیه در آیین تحلیف دولت جدید افغانستان شرکت نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، پسکوف افزود: در زمان حاضر مساله اصلی این است که آیا افغانستان منشاء اصلی تهدید قاچاق مواد مخدر و کشوری که بیشترین میزان مواد افیونی از آن به روسیه و کشورهای جهان قاچاق می شود باقی می ماند؟

در همین حال رسانه های افغانستان امروز به نقل از انعام الله سمنگانی عضو کمیته فرهنگی طالبان اعلام کردند که این گروه مراسم تحلیف دولت جدید را که قرار بود فردا(شنبه 20 شهریور) برگزار شود، لغو کرده است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: بدیهی است که این تهدیدها باقی می ماند و ما (در مساله افغانستان) هنوز برنده نیستیم. 

پسکوف در پاسخ به این سوال که آیا روسیه برای مقابله با تروریسم بین المللی آمادگی دارد، اظهار داشت: روسیه دائما با تروریسم بین المللی مبارزه می کند.

 پیشتر ضمیر کابولوف نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان گفته بود که دیمیتری ژیرنوف سفیر روسیه در کابل به نمایندگی از طرف این کشور در آیین معرفی دولت موقت افغانستان که روز سه‌شنبه توسط طالبان تعیین و معرفی شده است، شرکت می کند.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه دیروز گفت که روسیه با گروه طالبان روابط کاری برقرار کرده است.

به گزارش ایرنا، زاخارووا در نشست خبری هفتگی در وزارت امورخارجه روسیه گفت: مسکو با طالبان از طریق سفارت روسیه در کابل روابط کاری برقرار کرده اما هیچ گونه تماس دیگر یا مذاکره ای برنامه ریزی نشده است. 

دیپلمات ارشد روس در مورد تشکیل دولت جدید افغانستان گفت: روسیه خواهان توجه به منافع همه گروه های قومی و سیاسی در دولت افغانستان است. 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد: در زمان حاضر اعضای کابینه دولت افغانستان در مقام کفیل هستند و این حاکی از تکمیل نشدن روند تشکیل ارگان های اجرایی (ساختار دولت) افغانستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha