خراسان رضوی ۲ هزار و ۲۶۰ بستری کرونایی دارد

مشهد- ایرنا- دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم اکنون ۲ هزار و ۲۶۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری هستند.

دکتر حمیدرضا رحیمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزار و ۶۰۰ نفر از این تعداد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که علاوه بر کلانشهر مشهد، ۱۵ شهرستان دیگر استان خراسان رضوی را زیر پوشش دارد.
وی بیان کرد: ۵۶۰ نفر از این تعداد در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های خراسان رضوی بستری هستند. 
وی افزود: شمار بستری‌شدگان کرونا در استان خراسان رضوی تا تاریخ ۱۰ شهریورماه امسال سه هزار و ۱۶۰ نفر بوده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه اکنون تعداد موارد بستری در خراسان رضوی به ۳۵۰ نفر در روز رسیده که نسبت به ۱۰ روز پیش حدود ۲۵۰ نفر کاهش یافته است.
دکتر رحیمی گفت: آمار تعداد مبتلایان سرپایی، شمار بستری‌شدگان و فوتی‌ها در مشهد و خراسان رضوی در حال کاهش است اما این وضعیت بسیار شکننده است و همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم الزامی است.

۸۰  درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز بقیه جمعیت این استان را زیر پوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی دارند.

براساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۴۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۱۱۳ هزار و ۳۸۰ نفر رسید.

در این مدت ۲۱ هزار و ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۱۸۷ نفر از آنها بستری شده و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۹۱۳ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون چهار میلیون ۵۰۹ هزار و ۹۰۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده‌اند.

 همچنین هفت هزار و ۴۱۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha