خرید و فروش سیمان در کهگیلویه و بویراحمد مشروط به دریافت کد بورسی شد

یاسوج- ایرنا- معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت:بر اساس بخشنامه ابلاغی وزارت صمت ، خرید و فروش سیمان خارج از بورس ممنوع شده است، از این رو تولید کنندگان و مصرف کنندگان سیمان در استان باید نسبت به ثبت نام در سامانه بورس کالا و دریافت کد معاملاتی اقدام کنند.

دارا فرامرزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واحدهای تولیدکننده سیمانی باید محصول تولیدی خود را فقط از طریق بورس کالا فروخته و همه مصرف کنندگان نیز باید سیمان مورد نیاز خود را از همین روش خرید کنند.

وی اظهار داشت: واحدهای تولیدی که از سیمان به عنوان مواد اولیه استفاده می کنند با توجه به ظرفیت پروانه و سیمان مورد نیاز با اخذ معرفی نامه از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در بورس کالا ثبت نام و کد بورسی دریافت کند.

فرامرزی بیان کرد: خریداران مجاز پروژه های عمرانی نیز با دریافت معرفی نامه از معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و انبوه سازان با اخذ معرفی نامه از اداره کل مسکن و شهرسازی استان، برای تهیه سیمان از بورس کالا کد بورسی دریافت کنند.

وی عنوان کرد: عاملان فروش سیمان، شرکت های تعاونی مصالح فروشان، اشخاص حقیقی و حقوقی دارای پروانه مجاز ساختمانی نیز لازم است در بورس کالا ثبت نام و نسبت به خرید از بورس کالا اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha