۲۰ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 3088
کد خبر: 84467106
۰ نفر

برچسب‌ها

فائو: ونزوئلا می‌تواند امنیت غذایی خود را تضمین کند

تهران - ایرنا - نماینده سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) با بیان اینکه ونزوئلا از ظرفیت های بالقوه‌ای در زمینه محصولات کشاورزی برخوردار است، ابراز امیدواری کرد که این کشور می‌تواند امنیت غذایی خود را تضمین کند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری کوبا، «الکسیس بونته» نماینده ویژه سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو/Fao) در ونزوئلا، اطمینان داد که امنیت غذایی به عنوان یک اولویت در برنامه‌های کاراکاس مطرح رسیدگی است

این مقام ارشد فائو در نشست با «ریکاردو منندز» و «کارلوس لئال» به ترتیب وزیران برنامه ریزی و خواربار ونزوئلا با بیان این مطلب ابراز خرسندی کرد که برنامه های کاراکاس در راستای اجلاس سازوکار غذایی پیشنهاد شده از سوی «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد قرار دارد.

منندز وزیر برنامه‌ریزی ونزوئلا در طول این گفت وگوها که با هدف تبادل‌نظر پیش از اجلاس سازمان ملل انجام شد، ضمن برشمردن دستاوردهای انقلاب بولیواری در زمینه غذایی خاطرنشان کرد که پیش از به قدرت رسیدن «هوگو چاوز» رئیس جمهوری فقید ونزوئلا، مردم ونزوئلا در فقر به سر می بردند.

منندز توضیح داد که کاراکاس از طریق هیأت های اجتماعی و کمیته های محلی تامین و تولید  (CLAP) نیازهای اساسی شهروندان را در بحبوحه شرایط پیچیده ای که کشور بر اثر تحریم های ظالمانه واشنگتن در سالهای اخیر با آن روبروست، برآورده و تامین می کند.

کارلوس لئال وزیر خواربار ونزوئلا نیز به نوبه خود، با غیرانسانی خواندن تحریم های غذایی آمریکا و بیان اینکه واشنگتن از غذا به عنوان حربه ای برای به زانو درآوردن مردم ونزوئلا استفاده می کند، تحریف های رسانه ای دستگاه های تبلیغاتی فراملی را در این زمینه محکوم کرد.

الکسیس بونته نماینده سازمان ملل نیز در اظهارات پایانی خود تصریح کرد: این کشور آمریکای جنوبی از ظرفیت عظیمی در زمینه تولید محصولات کشاورزی برخوردار است که باید درجهت تضمین امنیت غذایی مردم ونزوئلا پیشرفته و تکمیل شود.

به گزارش ایرنا، برنامه جهانی‌ غذای سازمان ملل پنج ماه قبل اعلام کرد که به یک توافق با دولت ونزوئلا برای آغاز یک برنامه تامین وعده های غذایی روزانه به آسیب پذیرترین کودکان کشور رسیده است.

«النا دوهان» گزارشگر مستقل حقوق بشر سازمان ملل نیز که از ۳۰ ژانویه (۱۱ بهمن) به منظور ارزیابی تاثیرات اقدامات یکجانبه آمریکا علیه ونزوئلا در این کشور به سر می‌برد، ضمن درخواست "رفع تحریم‌ها" گفته بود: من معتقدم این تنها راهی است که ما از طریق آن می‌توانیم رفاه و حمایت از حقوق مردم ونزوئلا را تضمین کنند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha