وزیردفاع: موضوعات اولویت‌دار پدافندغیرعامل در دوره جدید پیگیری می‌شود

تهران-ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تشکیل کارگروه ویژه‌ای برای پیگیری موضوعات اولویت‌دار پدافند غیرعامل در دوره جدید خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» در دیدار سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اعلام آمادگی کامل وزارت دفاع از طرح‌ها و برنامه‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: در دوره جدید وزارت دفاع با تشکیل «کارگروه ویژه‌ای» موضوعات اولویت‌دار پدافند غیرعامل پیگیری خواهد شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد: از آنجا که وزیر دفاع نایب رییس کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت است بسترهای لازم برای تعامل هرچه بیشتر سازمان پدافند غیرعامل با دستگاه های کشوری در راستای ایمنی سازی مراکز و ارتقاء قابلیت حفاظت از اماکن و تاسیسات و افزایش آستانه مقاومت ملی در مقابل تهدیدات احتمالی فراهم خواهیم کرد.

سرتیپ آشتیانی با اشاره به اینکه وزارت دفاع و سازمان‌های صنعتی آن به لحاظ دارا بودن طرح‌ها، ایده‌ها و زیر ساخت‌های فن‌آورانه می‌توانند نقش مهمی در مصون سازی کشور مقابل تهدیدات احتمالی ایفا کند، ابراز امیدواری کرد با همکاری‌های فی مابین، تعاملات در حوزه‌های مختلف و مورد علاقه توسعه یافته و از این رهگذر بتوانیم نقش موثری در کسب امنیت پایدار در توسعه کشور و پایدارسازی زیرساخت‌های حیاتی کشور برداریم.

سردار غلامرضا جلالی  در دیدار با سرتیپ «محمدرضا آشتیانی» ضمن تبریک انتصاب وی به سمت وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، برای او و مجموعه وزارت دفاع آرزوی توفیق کرد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر نقش راهبردی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مصونیت بخشی و بازدارندگی کشور و دستیابی به «ایران قوی»، همکاری، هماهنگی و هم افزایی بین پدافند غیرعامل و صنایع دفاعی کشور را ضروری توصیف کرد.

سردار جلالی، با اشاره به تحولات فناورانه در عرصه تهدیدات، تجارب سرتیپ آشتیانی در عرصه‌های مختلف خدمت در نیروهای مسلح را نقطه قوت برای مدیریت وزارت دفاع عنوان کرد که می‌تواند به شناسایی و احصای نیازهای نیروهای مسلح مقابل تهدیدات به ویژه تهدیدات نوین و برطرف کردن آن کمک شایان توجهی داشته باشد.

وی با اشاره به نقش وزارت دفاع در توسعه صنایع بومی پدافند غیرعامل، به رشد این صنایع در بخش‌های پدافند زیستی، سایبری، شیمیایی و پرتویی اشاره کرد و با بیان تجربه موفق سازمان سپند در تولید نخستین آزمایشگاه سطح ۳ ایمنی زیستی کشور به صورت صددرصد بومی و بسته تجهیزات مقابله با تهدیدات CBRNE برای نیروی‌های عملیات شهری، افزود: توسعه این صنایع با پشتیبانی‌های وزارت دفاع ضمن ارتقای توان بازدارندگی کشور یک گام بلند در مسیر ارتقای آمادگی‌های نیروهای عملیاتی مقابل تهدیدات نوین است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha