پیش‌بینی مسیر ایران در جام‌جهانی فوتسال؛ دو راهی عقل و احساس

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتسال ایران در گروه ششم جام‌جهانی فوتسال روز سه‌شنبه در نخستین دیدار به مصاف صربستان خواهد رفت. اکنون نگاهی به مسیر این تیم برای موفقیت در میدان جهانی داریم.

به گزارش ایرنا،دیدار افتتاحیه مسابقات جام جهانی فوتسال ۲۰۲۱ بین تیم‌های لیتوانی و ونزوئلا امروز (یکشنبه) از ساعت ۲۰ به وقت محلی  آغاز می‌شود و ۲۴ تیم از جمله ایران برای حضوری قدرتمند در این مسابقات به میدان خواهند رفت. 

تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات در گروه F با تیم‌های آرژانتین، صربستان و آمریکا رقابت می‌کند.

در این گزارش نگاهی به مسیر تیم ایران در جام جهانی لیتوانی خواهیم داشت و اینکه شاگردان «سیدمحمد ناظم‌الشریعه» چه مراحلی را برای صعود به مراحل بالاتر و حذفی باید طی کنند. (احتمالات بر اساس جایگاه‌ فعلی تیم‌ها در رنکینگ جهانی فوتسال است)

پیش‌بینی مسیر ایران در جام‌جهانی فوتسال؛ دو راهی عقل و احساس
نمودار مرحله یک هشتم نهایی
پیش‌بینی مسیر ایران در جام‌جهانی فوتسال؛ دو راهی عقل و احساس
نمودار مرحله‌ یک چهارم نهایی
پیش‌بینی مسیر ایران در جام‌جهانی فوتسال؛ دو راهی عقل و احساس
نمودار مرحله نیمه‌نهایی، رده‌بندی و فینال

مسیر تیم ملی ایران در صورت اول شدن در گروه: 

ایران در صورت اول شدن در گروه خود در مرحله یک هشتم نهایی کار نسبتا سختی دارد و  باید به مصاف تیم دوم گروه E برود. تیم‌های اسپانیا، پاراگوئه، ژاپن و آنگولا در این گروه قرار دارند و احتمال دوم شدن تیم‌های پاراگوئه و ژاپن در این گروه زیاد است.

تیم ملی در صورت پیروزی در مرحله یک هشتم نهایی، در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده دیدار اول گروه B و بهترین تیم سوم گروه‌های C، A و D برود که به احتمال زیاد این تیم روسیه است.

شاگردان ناظم‌الشریعه در صورت پیروزی احتمالی برابر روسیه، کار نسبتا آسان‌تری در نیمه نهایی دارد و به احتمال زیاد با قزاقستان روبرو خواهد شد. البته قزاقستان در این سال‌ها بسیار پیشرفت کرده و به طور قطع تیم قدرتمندی است. 

پیش‌بینی مسیر ایران در جام‌جهانی فوتسال؛ دو راهی عقل و احساس

مسیر تیم ملی ایران در صورت دوم شدن در گروه:

تیم فوتسال کشورمان در صورت دوم شدن در گروهش، باید در مرحله یک هشتم نهایی برابر تیم دوم گروه B قرار بگیرد که به احتمال زیاد این تیم ازبکستان است. 

ایران در صورت پیروزی برابر ازبکستان باید در مرحله یک چهارم نهایی به دیدار برنده اول گروه C و بهترین تیم سوم گروه‌های A، B و F برود که به احتمال زیاد این تیم پرتغال است. 

تیم ملی کشورمان در صورت پیروزی برابر پرتغال در مرحله نیمه‌نهایی به برنده دیدار احتمالی برزیل و اسپانیا برخورد خواهد کرد و بدون شک کار در این مرحله و برای صعود به فینال سخت خواهد شد.

پیش‌بینی مسیر ایران در جام‌جهانی فوتسال؛ دو راهی عقل و احساس

مسیر تیم ملی ایران در صورت سوم شدن در گروه: 

تیم ایران در صورت سوم شدن در گروه ششم، در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف برزیل یا پرتغال می‌رود و این موضوع یادآور قرعه چهار سال پیش ایران در جام جهانی کلمبیا است. ایران در آن دوره در گروه خود سوم شد و در مرحله یک هشتم به مصاف برزیل رفت و توانست این تیم را از پیش رو بردار و در رده‌بندی نیز پرتغال را شکست دهد. 

فوتسالیت‌های ایرانی در صورت پیروزی احتمالی در بازی قبلی خود باید برابر صربستان یا اسپانیا قرار بگیرد. 

بررسی مسیر بعدی ایران در این مرحله در صورت سوم شدن در گروه خود، امکان‌پذیر نیست و در صورت افتادن این اتفاق، باید حریف‌های بعدی ایران مورد بررسی قرار بگیرند.  

پیش‌بینی مسیر ایران در جام‌جهانی فوتسال؛ دو راهی عقل و احساس

کدام مسیر آسان‌تر است؟

بدون شک در بین این مسیرها، مسیر سوم شدن به هیچ وجه مدنظر کادرفنی ما نیست چرا که رویارویی با پرتغال و برزیل در مرحله یک هشتم نهایی بسیار کار را سخت می‌کند. 

مسیر اول شدن ایران شاید در مراحل یک هشتم و یک چهارم سخت به نظر بیاید، اما اول شدن ایران در گروه خود و پیروزی تیم کشورمان، نویدبخش یک نیمه‌نهایی آسان‌تر نسبت به مسیرهای دیگر است. 

مسیر ایران در صورت دوم شدن نیز، خبر از یک بازی آسان در یک هشتم نهایی را می‌دهد اما با صعود ایران به یک چهارم نهایی، کار سخت شده و تیم فوتسال ایران باید در این مرحله به مصاف پرتغال برود و در صورت پیروزی در این دیدار نیز باید در نیمه نهایی مقابل برزیل یا اسپانیا قرار بگیرد. 

حال انتخاب مسیر صعود ایران به مراحل بالاتر در اختیار کادر فنی است و باید ببینیم با شروع جام جهانی چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.  

پیش‌بینی مسیر ایران در جام‌جهانی فوتسال؛ دو راهی عقل و احساس

این مسابقات امروز (یکشنبه) با دیدار روسیه و مصر از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران آغاز خواهد شد.

گروه‌بندی کامل مسابقات به شرح زیر است:

گروه A: لیتوانی، ونزوئلا، قزاقستان و کاستاریکا

گروه B: ازبکستان، گواتمالا، اتحادیه فوتبال روسیه و مصر

گروه C: تایلند، پرتغال، مراکش و جزایر سلیمان

گروه D: پاناما، جمهوری چک، ویتنام و برزیل

گروه E: آنگولا، ژاپن، پاراگوئه و اسپانیا

گروه F: آرژانتین، آمریکا، ایران و صربستان

برنامه دقیق مسابقات تیم ملی فوتسال کشورمان در مرحله گروهی این مسابقات به این شرح است:

سه‌شنبه ۲۳ شهریور: صربستان - ایران / ساعت ۱۹:۳۰

جمعه ۲۶ شهریور: ایران - آمریکا / ساعت ۱۹:۳۰

دوشنبه ۲۹ شهریور: ایران - آرژانتین / ساعت ۲۱:۳۰

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha