وام ودیعه مسکن ۹۰ میلیون تومانی برای زوج‌های دانشجوی علوم پزشکی

تهران - ایرنا - رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به افزایش چند برابری وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل گفت: با هدف تسهیل امر ازدواج وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل علوم پزشکی را از ۲۰۰ میلیون ریال به ۹۰۰ میلیون ریال افزایش دادیم.

به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بهروز رحیمی یکی از اقدامات خوب در دوسال گذشته رشد چشمگیر وام ودیعه مسکن دانشجویان است که امسال، موفق شدیم از لحاظ کمی و کیفی رشد بسیار بالای ۳ تا ۴ برابری را در این حوزه تجربه کنیم،  این وام از عدد ۲۰۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۹ به عدد ۶۰۰ میلیون ریال در سال ۱۴۰۰ رسید و با مشارکت دانشگاه‌ ها تا مبلغ ۹۰۰ میلیون ریال افزایش می یابد.

وی افزود: در صورتی که زوجین هر دو دانشجو باشند، این مبلغ شصت میلیون تومان تا یک و نیم برابر مقدار ذکر شده یعنی نود میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به طراحی ۳ بسته وام ودیعه مسکن در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اشاره کرده و گفت: ردیف اول ویژه دانشگاه‌ های مستقر در شهر تهران است که به دلیل شرایط خاص اقتصادی و تأمین مسکن در تهران برای این عزیزان در نظر گرفته شده است. ردیف دوم مراکز استان‌ها، دانشگاه‌ ها و دانشکده‌ هایی که در این مراکز مستقر هستند و ردیف سوم وام ودیعه مسکن برای گروه سایر شهرستان‌ ها، دانشگاه‌ ها و دانشکده‌ های علوم پزشکی دیده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha