شمار بیماران کرونایی در تایباد ۴۰ درصد کاهش یافت

مشهد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: شمار بیماران شناسایی شده و مبتلا به کرونا در این شهرستان مرزی شرق استان خراسان رضوی نسبت به ۲ هفته گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است.

حیدر احسانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روند مراجعه و بستری‌ مبتلایان به کرونا در بیمارستان شهر تایباد به نسبت ۲ هفته قبل روند نزولی یافته و از سوی دیگر میزان بهبودیافتگان و ترخیص شدگان این بیمارستان نیز افزایش ۴۰ درصدی داشته است.
وی ادامه داد: هم اکنون یک ظرفیت‌ بخش‌ عفونی در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) تایباد از اشغال ۱۰۰ درصدی خارج شده و از ۱۰۰ تخت پیش بینی شده برای بستری احتمالی بیماران مبتلا به کووید ۱۹، طی روزهای گذشته ۵۶ تخت خالی شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد اظهار امیدواری کرد که تخت های خالی شده با بیماران کرونایی اشغال نشود و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان، شاهد تداوم روند نزولی شمار مبتلایان و بستری‌های کرونایی باشیم.
احسانی افزود: با تداوم این وضعیت فرصت خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به بیماران غیرکرونایی که بخش‌های آنان به دلیل وضعیت بحرانی موج پنجم کرونا و شیوع گسترده سویه دلتا به کرونایی‌ها اختصاص یافته بود، فراهم تر خواهد شد.

وی اضافه کرد: هم اینک ۲ مرکز تجمیعی تزریق واکسن کرونا در این شهرستان فعال است که ظرفیت تزریق بیش از هزار و ۵۰۰ دُز واکسن را در روز دارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت:امسال در این شهرستان بیش از هزار و ۲۹۳ مبتلای به بیماری کووید ۱۹ شناسایی و ۶۲۲ نفر در بخش عفونی بیمارستان خاتم الانبیا (ص) تایباد بستری شده اند.

احسانی افزود: خوشبختانه طی چند روز گذشته با همکاری خوب مردم، میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سطح این شهرستان به بالای ۶۰ درصد رسیده و میزان ابتلا به این بیماری در منطقه روند کاهشی به خود گرفته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر روزانه به طور میانگین ۱۵ بیمار کرونایی در این شهرستان شناسایی شده و پنج نفر بستری می شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: هم اکنون ۴۴ بیمار کرونایی در بخش عفونی بیمارستان تایباد بستری هستند که حال ۶ نفر از آنان وخیم است و تاکنون در این شهرستان ۳۵ هزار و ۴۲۵ دُز واکسن کرونا در مرحله نخست و هشت هزار و ۵۸۹ دُز در مرحله دوم تزریق شده است.

مرکز شهرستان مرزی ۱۳۸ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون پنج میلیون و ۲۷۵ هزار و ۵۶۷ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیماری کووید ۱۹ جان ۱۱۳ هزار و ۸۲۴  نفر را گرفته است. 
همچنین چهار میلیون ۵۳۸ هزار و ۴۱۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند.  
وزارت بهداشت اعلام کرد هم‌اینک ۱۶۸ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهرستان در شرایط نارنجی و ۷۱ شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha