اتمام دز اول واکسیناسیون دانشگاهیان تربیت مدرس و آغاز دز دوم از امروز

تهران- ایرنا- مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس گفت: طبق برنامه زمانبندی و اجرایی، هم اکنون عملیات تزریق دز اول واکسن کرونا به اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه به اتمام رسیده و از امروز (یکشنبه ۲۱ شهریور) تزریق دز دوم آغاز شده است.

محمدرضا رئوفی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: بر اساس آمار موجود این دانشگاه ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر عضو شامل اساتید، کارکنان و دانشجو دارد.

به گفته وی، این تعداد در قالب هشت هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو و مابقی شامل اساتید و کارکنان دانشگاه تربیت مدرس هستند.

آغاز واکسیناسیون خانواده دانشگاهیان از امروز 

رئوفی با بیان اینکه عملیات تزریق دز دوم واکسن کرونا نیز از امروز آغاز شده است، گفت: از امروز همزمان با شروع تزریق دز دوم واکسن کرونا، تزریق واکسن به خانواده های اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه نیز آغاز شد.

مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس افزود: بر اساس آمار موجود متاسفانه تاکنون تعداد چهار نفر از کل مجموعه به علت ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

رئوفی با بیان اینکه روزانه حدود ۹۰۰ نفر از دانشگاهیان دانشگاه تربیت مدرس واکسینه می شوند، اظهار داشت: با توجه به همکاری خوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون در زمینه تهیه واکسن مشکل خاصی نداشتیم.

به گزارش ایرنا، مرکز مدیریت آمار وزارت بهداشت روز جمعه ۱۹ شهریور ماه از آغاز ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا برای دانشجویان زیرمجموعه وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و طلاب حوزه‌های‌ علمیه سراسر کشور خبر داد.

بر اساس این اطلاعیه دانشجویان زیرمجموعه وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و طلاب حوزه‌های‌ علمیه سراسر کشور می‌توانند به سایت salamat.gov.ir مراجعه و با وارد کردن کد ملی، تاریخ تولد و شماره همراه، ثبت نام و بلافاصله زمان و مکان تزریق واکسن را انتخاب کنند.

البته برخی از دانشگاه ها پیش از این واکسیناسیون دانشجویان خود را آغاز کرده بودند. طبق اعلام سعید حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران تاکنون ۱۵ هزار نفر از خانواده ۵۰ هزار نفری دانشگاه شامل اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه تهران در مقابل بیماری کرونا واکسینه شده‌اند.

بر اساس اعلام این دانشگاه با توجه به امکانات موجود هم اکنون به صورت روزانه یک هزار نفر از گروه های دانشجویی اعلام شده در این دانشگاه واکسینه می شوند. علاوه بر این به تعداد زیادی از دانشجویان واکسینه شده، دز دوم واکسن کرونا نیز تزریق شده است.

همچنین معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز امروز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که فرایند واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه از روز گذشته (شنبه ۲۰ شهریور) آغاز شده است و تا پایان هفته جاری تمام دانشجویان دانشگاه امیرکبیر واکسینه می‌شوند.

طبق اعلام این معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه، با توجه به اضافه شدن فهرست دانشجویان این دانشگاه به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشجویان غیربومی با رزرو نوبت در شهر خود و دانشجویان بومی نیز می توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir نسبت به دریافت نوبت واکسیناسیون در مراکز بهداشتی منتخب شهر تهران اقدام کنند.

به گفته عمادالدین فاطمی زاده معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف تزریق واکسن کرونا برای دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف نیز روز شنبه (۲۰ شهریور) با حضور رییس و معاون دانشجویی این دانشگاه آغاز شد. 

طبق اعلام این معاونت واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه تا پایان روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت. همچنین اطلاع رسانی برای ثبت‌نام  از طریق تمام مجاری اطلاع رسانی دانشگاه و همچنین ایمیل دانشجویی انجام گرفته و ثبت‌نام دانشجویان از روز چهارشنبه گذشته آغاز شده است.

معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز روز گذشته از آغاز ثبت نام واکسیناسیون اعضای خانواده دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران از ۲۰ شهریور خبر داد و اعلام کرد: دانشجویان می توانند اعضای خانواده خود را از طریق سایت https://vsca.tums.ac.ir/vaccine ثبت نام کنند.

همایون رستگارزاده معاون توسعه منابع سلامت دانشگاه آزاد اسلامی نیز در خصوص واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه گفته است: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بارگذاری اطلاعات تمامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه های مرجع واکسیناسون، فرایند واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه ۲۰ شهریور در تمام مراکز واکسیناسیون این دانشگاه آغاز شده است.

به گفته وی، تمام دانشجویان این دانشگاه می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا این دانشگاه به آدرس http://azadhr.healthehr.ir برای نوبت‌گیری تزریق واکسن در پایگاه های اختصاصی دانشگاه در سطح کشور اقدام کنند.

طبق اعلام وزارت بهداشت، تا امروز یکشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۲۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۱۴۱ نفر دز اول واکسن کرونا و ۱۲ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۲ نفر نیز دز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۳۵ میلیون و ۴۷ هزار و ۱۴۳ دز رسیده است.

در شبانه روز گذشته با تزریق یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۶۷ دز واکسن کرونا، رکورد تزریق روزانه واکسن در کشور مجددا شکسته شد. علاوه بر این آخرین رکورد تزریق شبانه روزی با یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۴۴۰ دز واکسن کرونا در کشور روز ۱۷ شهریور ثبت شد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha