طرح منع تردد شبانه در خراسان رضوی لغو نشده‌ است

مشهد- ایرنا- رییس پلیس راهور خراسان رضوی گفت: طرح منع تردد شبانه در مشهد و خراسان رضوی همچنان ادامه دارد.

سرهنگ حمیدرضا دهنوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا کنون ابلاغی به ما مبنی بر لغو این طرح دریافت نشده است و طرح ادامه دارد.

وی اضافه کرد: تردد در مشهد و خراسان رضوی از ساعت ۲۲ تا سه بامداد ممنوع است و به محض هرگونه تغییر در اجرای این طرح، موضوع اطلاع‌رسانی می‌شود.

این در حالی است که سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از لغو محدویت‌های تردد شبانه خبر داد و گفت: رفع محدودیت‌های تردد شبانه به این معنی نیست که با ترددهای غیرضروری، احتیاط‌های مربوط به فراگیری کرونا را کنار بگذاریم.

علیرضا رییسی روز یکشنبه در یک گفت وگوی تلویزیونی اعلام کرد: اعمال هر محدودیتی با هدف سلامت مردم بود و اگر منع تردد شبانه ایجاد شد برای این بود که دورهمی ها صورت نگیرد و به دنبال آن شیوع کرونا گسترش نیابد.  

وی اضافه کرد: با توجه به این که مراکز واکسیناسیون افزایش یافته و  مراکز شبانه روزی هم ایجاد شده است برداشتن و لغو منع تردد به این معنا نیست که دورهمی ها برگزار شود و خواهش ما از مردم این است که با برداشتن منع تردد در خیابان نچرخند و فقط برای تزریق واکسن کرونا از منزل خارج شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: نکته دیگر این که مردم بدانند با تزریق واکسن ایمنی کامل را ندارند و بر این باور نباشند که می توانند ماسک نزنند.

رییسی در پاسخ به سوال مجری با تاکید بر این که پس شما لغو منع تردد را اعلام می کنید تصریح کرد: البته من یواشکی اعلام می کنم که منع تردد برداشته شده است اما مردم بیرون نیایند مگر در همان ساعات منع تردد برای تزریق واکسن بیرون بیایند.

همان طور که پیش از این اعلام شده، برابر تصمیم ستادملی مقابله با کرونا، تردد از ساعت ۲۲ تا سه بامداد در معابر تمام شهرهای کشور با هر وضعیت کرونایی اعم از قرمز، نارنجی، زرد و آبی ممنوع بوده و خودروهای غیرمجاز ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha