کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یزد در جایگاه نخست کشور قرار گرفت

یزد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان در میان کار گروه‌های تشکیل شده در ۳۱ استان کشور رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا علمدار یزدی روز یکشنبه در نشست کارگروه استان با بیان اینکه از اردیبهشت ماه سال ۹۴ در یزد فعالیت های این کارگروه شروع شد، افزود: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در دوره‌های مختلف، یزد  همواره دارای رتبه‌های برتر در کشور بود.

وی با قدردانی از اعضای کارگروه به ویژه استاندار و معاون امور اقتصادی استانداری ادامه داد: از ابتدای راه‌اندازی تاکنون ۳۹۳ کارگروه تسهیل، ۲۰۶ کمیته تخصصی و سه هزار و ۷۰۱ جلسه کارشناسی تشکیل شد که نتیجه آن ۶ هزار و ۸۹۸ مصوبه برای ۶ هزار و ۴۶۱ پرونده مطرح شده بود.

این مسئول با اشاره به فعالیت بیش از سه هزار واحد صنعتی در استان یزد اظهار امیدواری کرد که بتوان با همکاری و هم‌افزایی اعضای کارگروه ،گامی در مسیر رفع مشکل واحدهای صنعتی و مانع زدایی از مسیر تولید برداشت و برای تحقق توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی تلاش کرد.

علمدار یزدی با بیان اینکه ایجاد زمینه برای تولید و اشتغال محور برنامه های دولت برای تحقق اهداف نظام  متمرکز است ،یادآور شد: در این خصوص همکاری بسیار خوبی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید صورت گرفت.

در نشست یادشده بر پیگیری طرح‌ها ، برنامه‌ها و رفع مشکل فعالان عرصه تولید و امور اقتصادی استان با همراهی بخش خصوصی تاکید شد.

مطابق آمارهای منتشره سازمان صنعت، معدن و تجارت(صمت) یزد سه هزار و ۷۰۰ پروانه صنعتی با سرمایه گذاری اسمی ۸۰ هزار میلیارد ریال و با حدود ۱۰۰ هزار نفر اشتغال در استان وجود دارد و یزد در حالی که ۱.۱ درصد جمعیت کشور را داراست ولی به لحاظ تولید صنعتی ۴.۴ درصد سهم این بخش را در اختیار دارد.

یزد به عنوان چهارمین استان صنعتی و دومین استان معدنی کشور شناخته می‌شود که در تولید محصول کاشی و سرامیک رتبه نخست، محصول نساجی با ۲۵ درصد تولید جایگاه دوم و تولید فولاد در جایگاه سوم قرار دارد.

 استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha