۷۴۰ انشعاب غیرمجاز آب از ابتدای سال جاری در پاکدشت شناسایی شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان پاکدشت گفت: از ابتدای امسال تاکنون۷۴۰ فقره انشعاب غیرمجاز در شهرستان شناسایی و قطع شد که ۵۷۵ فقره با نصب کنتور تبدیل به مجاز شدند.

منوچهر اصلانی روز سه‌شنبه در خصوص انشعابات غیرمجاز آب به خبرنگار ایرنا گفت: نبود تعادل فشار در شبکه توزیع به دلیل غیربرنامه‌ای بودن انشعاب‌ها، احتمال نشت آلاینده‌ها و ایجاد آلودگی در شبکه هنگام افت فشار و اتصال مجدد آب از مشکلات انشعاب‌های غیرمجاز است.

وی از شناسایی و جمع آوری ۷۴۰ انشعاب غیرمجاز آب در این شهرستان خبر داد و افزود: از این تعداد ۲۵۶ مورد انشعاب غیرمجاز در روستاها شناسایی شده که ۱۷۶ مورد با اقدام افراد برای نصب کنتور به مجاز تبدیل شده و ۴۸۴ مورد در سطح شهر شناسایی شد، که با نصب کنتور ۲۳۸ مورد به مجاز تبدیل شده اند.

اصلانی انشعابات غیر مجاز شناسایی شده را با کاربری‌های خانگی، تجاری، باغ-ویلا و فضای سبز اعلام کرد.

وی انشعابات غیرمجاز آب را مهم‌ترین عامل هدررفت آب دانست و افزود: استفاده غیرمجاز از آب نه‌ تنها موجب امکان آلودگی شبکه توزیع و کاهش طول عمر شبکه توزیع آب، به علت انشعاب‌گیری غیراصولی می‌شود، بلکه هدررفت آب را افزایش می‌دهد و به دستگاه‌های اندازه‌گیری آب نیز خسارت وارد می‌کند.

وی با بیان گذر از پیک مصرف آب در تابستان امسال گفت: خوشبختانه و با تلاش مسئولان آب و فاضلاب شهرستان، توانستیم از پیک مصرف آب در تابستان امسال گذر کنیم و با تامین شرایط آب پایدار جیره‌بندی نداشتیم و اگر گاهی قطعی‌هایی رخ داده به دلیل حوادث و اتفاقات مختلف بوده که این پدیده یک امر کاملا موقتی بوده است.

وی افزود: شناسایی و جمع آوری انشعابات غیرمجاز به طور جدی و مستمر در حال انجام است.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha