۲۳ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 3088
کد خبر: 84470857
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ونزوئلا: بحران افغانستان پیامد شکست آمریکاست

تهران- ایرنا- دولت ونزوئلا با اعلام حمایت از ایجاد صلح در افغانستان، هرج و مرج به وجود آمده در این کشور را نتیجه مستقیم شکست سیاست‌های واشنگتن و متحدانش در منطقه دانست.

به گزارش ایرنا از تلویزیون دولتی ونزوئلا، «اکتور کنستانت» نماینده ونزوئلا در سازمان ملل با ابراز تاسف درباره شرایط کنونی که افغانستان از آن رنج می برد، این اوضاع آشفته را نتیجه مستقیم شکست جدید سیاست های آمریکا و متحدان ناتویی آن عنوان کرد که پس از ۲۰ سال اشغالگری نظامی، این کشور آسیایی را غرق در آشوب و هرج و مرج کرده اند.  

سفیر دائم ونزوئلا در سازمان ملل همچنین در پیامی توئیتری، حمله آمریکا و متحدانش را که بحران بشری بی سابقه ای در افغانستان به وجود آورده اند را محکوم کرد.

نماینده ونزوئلا در چهل و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل، ضمن هشدار درباره شرایط وخیم انسانی و ناامنی غذایی در افغانستان و شمار زیاد آوارگان و پناهندگان افغان، خواستار گفتگو و احترام به حقوق انسانی مردم این کشور آسیایی شد.

در حال حاضر علاوه بر بحران سیاسی در افغانستان، این کشور با چالش های فراوانی در داخل و خارج از این کشور، بحران مالی و گرسنگی مردم نیز مواجه است. فقر، جنگ، ناامنی و شیوع ویروس کرونا، اثرات منفی زیادی به اقتصاد ضعیف افغانستان وارد کرده و این مساله سبب شده است تا مردم این کشور با مشکلات جدی دست و پنجه نرم کنند.

آمریکا پس از ۲۰ سال حضور نظامی در خاک کابل، در حالی این کشور آسیایی را ترک کرد که مردم افغانستان را بسیار فقیرتر از گذشته با ۱۱ میلیون پناهنده و پنج هزار آواره افغان در داخل، به جا گذاشته و ناامنی و بی ثباتی فراوانی ناشی از سیاست های مداخله جویانه واشنگتن بر این کشور سایه افکنده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha