برگزاری نخستین همایش ملی تعلیم و تربیت در گام دوم انقلاب

تهران-ایرنا- نخستین همایش ملی تعلیم و تربیت در گام دوم انقلاب اسلامی بهمن ۱۴۰۰ با تأکید بر تربیت انقلابی در منظومه‌ فکری امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه  مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، همایش ملی تعلیم و تربیت در گام دوم انقلاب اسلامی با اهداف اندیشه‌ورزی، ایده‌پردازی، نظریه‌پردازی و تولید ادبیات علمی در زمینه‌ تعلیم و تربیت انقلابی با رویکرد منظومه‌ فکری امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، فرهنگ‌سازی، گفتمان‌سازی و تبیین معارف انقلاب اسلامی با محوریت حوزه تعلیم و تربیت، تمهید کاربست عملی اندیشه‌های تربیتی امام (ره) و رهبرمعظم انقلاب در نظام فرهنگی آموزشی و تربیتی کشور، پاسخگویی نظام‌مند و روشمند به مسایل و چالش‌های حوزه تعلیم و تربیت کشور برگزار می شود.

زمینه‌سازی برای گفت و گوی مؤثر علمی، حمایت فکری و علمی از نخبگان و فرهیختگان فعال در حوزه تعلیم و تربیت انقلابی و ارتقاء و اصلاح ساختار و نظام آموزشی تربیتی مبتنی بر گفتمان اصیل انقلاب اسلامی و زمینه‌سازی تحقق تحول بنیادین در آموزش و پرورش از دیگر محورهای این خماسی است.

بر اساس این گزارش، رویکردهای این همایش، شامل ترسیم و تدوین منطق پشتیبان، امتداد و الزامات دیدگاه‌ها و اقدامات کلان حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در زمینه تعلیم و تربیت، استخراج نواندیشی‌ها و تقریر نظریه از دیدگاه‌های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب در زمینه تعلیم و تربیت، طراحی و تدوین الگو و مدل‌های شناختی و رفتاری در حوزه‌ تعلیم و تربیت با توجه به دیدگاه‌های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و گستره پژوهش‌ها با اولویت مطالعات تطبیقی و مقایسه‌ای، مطالعات میان رشته‌ای و فراتحلیلی، مطالعات آینده‌پژوهی، آینده‌نگاری و آینده‌اندیشی است.

 این همایش در پنج محور و موضوع «مبانی نظری تعلیم و تربیت انقلابی»، «تمدن نوین اسلامی و تعلیم و تربیت انقلابی»، «ساحت‌های تعلیم و تربیت انقلابی»، «راهبردها و رهیافت‌های تعلیم و تربیت انقلابی» و «عوامل و نهادهای تعلیم و تربیت انقلابی» برگزار می شود.

همچنین از جمله برنامه‌های این همایش می‌توان به حمایت از طرح‌های پژوهشی، حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله های حوزوی و دانشگاهی، برگزاری نشست و کرسی‌های علمی، برگزاری کارگاه‌های علمی، انتشار مقالات، انجام مصاحبه‌های تخصصی و برگزاری نمایشگاه محصولات اشاره کرد.

تاریخ ارسال چکیده مقالات ۳۰ آبان ۱۴۰۰ و تاریخ ارسال اصل مقالات ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰ و زمان برگزاری این همایش بهمن ماه ۱۴۰۰ است.

علاقمندان می‌توانند آثار خود را به نشانی دبیرخانه‌ معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان، مدیریت پشتیبانی و تولید علم بومی و پست الکترونیکtat@cfu.ac.ir ارسال کنند. نشانی وب سایت همایشwww.tat.cfu.ac.ir است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha