دانشجو معلمان در مدارس شهرستان بیرجند به‌کارگیری می‌شوند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از به‌کارگیری حق‌التدریس دانشجو معلمان سال‌های سوم و چهارم در مدارس مرکز استان خبر داد.

محمدعلی واقعی روز چهارشنبه به رسانه‌ها اظهار داشت: به استناد مصوبه شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش و پیرو تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی با اداره کل آموزش و پرورش استان، از بین دانشجو معلمان متقاضی در مدارس مرکز استان (شهرستان بیرجند) به شکل حق‌التدریس تا ۱۲ ساعت در هفته استفاده می‌شود.

وی افزود: داوطلبان در تمامی رشته‌های دبیری و آموزگاری که در دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی تحصیل می‌کنند، می‌توانند برای به‌کارگیری حداکثر تا پایان وقت اداری یکشنبه (بیست و هشتم شهریور) با همراه داشتن فرم تاییدیه انتخاب واحد و برنامه کلاسی دانشگاه، به دانشگاه فرهنگیان مراجعه و تقاضای خود را ارائه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: فهرست دانشجویان متقاضی از طریق دانشگاه به مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بیرجند برای به‌کارگیری ارسال می‌شود و حق‌الزحمه قانونی به میزان ۱۲ ساعت در هفته و مازاد بر حقوق قانونی دانشجویی به نیروهای به‌کارگیری شده پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به ارائه گواهی همکاری در پایان دوره گفت: برخورداری از امتیاز خاص در سازماندهی درون شهرستان در زمان شروع به کار رسمی و دریافت تقدیرنامه از مدیرکل آموزش و پرورش بخش دیگری از امتیازات جذب‌شدگان به شمار می‌رود.

واقعی اوایل شهریور امسال گفت: کمبود معلم در این استان برای سال تحصیلی جاری از راه‌های مختلف مانند جذب دانشجو معلمان و به‌کارگیری و ماندگاری بازنشستگان تامین می‌شود.

وی اظهار داشت: شیب بازنشستگی در خراسان جنوبی بسیار تند بوده و همین مساله موجب کمبود معلم در استان شده است.

استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان و ۱۲ منطقه آموزشی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha