معاون رییس جمهوری: وظیفه بنیاد شهید ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت است

مشهد-ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: وظیفه مهم بنیاد شهید که شاید از وظیفه رسیدگی به خانواده شهدا نیز مهم‌تر باشد حفظ و ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت است.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز پنجشنبه در جریان نخستین سفر استانی خود در گلزار شهدای مشهد افزود: یکی از ۲ کارکرد اصلی بنیاد شهید، حفظ کرامت و منزلت خاندان ایثار و شهادت، رزمندگان دفاع مقدس و دفاع از حرم و همچنین رزمندگان عرصه سلامت است تا این خانواده ها گرفتار مسائل دنیایی نباشند و همه این امور وظیفه حکومت و دولت است.

وی به موضوع ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت نیز اشاره کرد و گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب این فرهنگ، ضامن بقای ملک و کیان و مکتب ماست چنانچه ایشان فرمودند "حیات انقلاب اسلامی در گرو بنیاد شهید است" یعنی اگر این گفتمان و تفکر ایثار و شهادت باقی بماند، حیات معنوی و فرهنگی انقلاب ادامه پیدا می کند و انقلاب به اهداف خود می رسد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: این نهاد در ۲ سطح درون و بیرون خانواده ایثارگران به وظائف خود عمل می کند و از طرفی بخشی از این فعالیت ها مستقیم به خود بنیاد شهید برمی‌گردد و بخشی معاضدتی است و برخی فعالیت ها نیز مشارکتی است که بنیاد باید با همکاری شرکای معنوی خود امور اجرایی و فرهنگی را پیش ببرد.

قاضی زاده به مشارکت بنیاد شهید با دیگر نهادها اشاره کرد و گفت: شایسته است محیط بهشت رضا (ع) مشهد فرهنگی شود و در این راستا یک موسسه فرهنگی علاوه بر برگزاری مراسم ها با ساختار و فعالیت جامع تر و بزرگتر و با رویکرد شهدا ایجاد شود.
شهردار مشهد نیز در حاشیه بازدید رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از گلزار شهدای مشهد، گفت: لازم است سازمان فردوس ها تغییر رویکرد دهد، تاکنون مخاطب اصلی آرامستان ها تکریم اموات و خدمات رسانی در این حوزه بوده است که باید فعالیت های فرهنگی نیز به آن افزوده شود.  
سیدعبدالله ارجایی افزود: اما رویکرد جدید، علاوه بر خدمات گذشته، برای همراهان اموات و به منظور عبرت گیری مراجعه کنندگان و آحاد جامعه خواهد بود، در این راستا اقدامات اجرایی تا ماه های آینده انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha