کاظمی امتیازآورترین بازیکن مسابقه والیبال ایران و کره جنوبی شد

تهران- ایرنا- پشت‌خط‌زن تیم ملی والیبال ایران عنوان امتیازآورترین بازیکن دیدار مقابل کره جنوبی را از آن خود کرد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران امروز(پنجشنبه) در چهارمین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا با نتیجه سه بر صفر مقابل کره جنوبی پیروز شد و حضورش در مرحله نیمه‌نهایی را قطعی کرد.

صابر کاظمی با وجود اینکه فقط در ست‌های اول و دوم در میدان حضور داشت، با کسب ۱۳ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن میدان شد. کاظمی ۹ امتیاز با حمله و ۴ امتیاز با سرویس کسب کرد. میثم صالحی و میلاد عبادی‌پور هم با ۱۲ و ۱۱ امتیاز در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

در این مسابقه علی‌اصغر مجرد با کسب سه امتیاز از دفاع روی تور، بهترین بازیکن ایران در این بخش بود. این بازیکن هم درحالی این آمار را ثبت کرد که از اواخر ست دوم از زمین خارج شد.

از نظر موفقیت در حمله، عبادی‌پور با کسب ۹ امتیاز از ۱۲ حمله و ثبت ۷۵ درصد موفقیت، بهترین بازیکن بود.

تیم ملی ایران در این بازی ۴۳ امتیاز با حمله، ۷ امتیاز با دفاع روی تور، ۷ امتیاز با سرویس، ۱۸ امتیاز با اشتباهات حریف و در مجموع ۷۵ امتیاز کسب کرد. در سوی مقابل کره جنوبی ۳۰ امتیاز با حمله، یک امتیاز با دفاع روی تور، ۲ امتیاز با سرویس، ۲۴ امتیاز با اشتباهات بازیکنان ایران و در کل ۵۷ امتیاز به دست آورد.

ایران با ۲ برد و ۶ امتیاز در رده نخست گروه خود در مرحله دوم قرار گرفته است. نتیجه بازی ایران و پاکستان در مرحله اول، در این مرحله هم محاسبه می‌شود. شاگردان عطایی فردا از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه به مصاف چین تایپه می‌روند. صعود تیم ملی والیبال ایران به مرحله نیمه‌نهایی قطعی شده است و مسابقه فردا، برای تعیین تیم نخست گروه و شناسایی حریف ایران در مرحله بعد اهمیت دارد.

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور ۱۶ تیم از ۲۱ تا ۲۸ شهریورماه به میزبانی ژاپن درحال برگزاری است. ۲ تیم برتر این مسابقات سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ را کسب می‌کنند.

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا، ایران سه طلا، ۲ نقره و یک برنز به دست آورده بود و پس از ژاپن، کره جنوبی و چین چهارمین تیم پرافتخار قاره کهن محسوب می‌شود.

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در قهرمانی آسیا

مرحله اول

ایران ۳ - هنگ‌کنگ صفر (۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸ / ۲۵-۱۹)

ایران ۳ - تایلند صفر (۲۵-۱۷ / ۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸)

ایران ۳ - پاکستان صفر (۲۵-۲۰ / ۲۵-۱۹ / ۲۵-۱۵)

مرحله دوم

ایران ۳ - کره جنوبی صفر (۲۵-۱۹ / ۲۵-۱۸ / ۲۵-۲۰)

جمعه ۲۶ شهریور، ساعت ۱۰:۳۰،‌ ایران - چین تایپه

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha