نشست دوجانبه سران ایران و پاکستان در حاشیه اجلاس شانگهای

اسلام‌آباد - ایرنا - نخست وزیر پاکستان روز پنجشنبه در حاشیه اجلاس سران کشورهای سازمان همکاری شانگهای در پایتخت تاجیکستان با آیت الله سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و پیرامون تقویت مناسبات دو کشور گفت وگو کرد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دفتر نخست وزیری پاکستان لحظاتی پیش اعلام کرد که «عمران خان» با آیت الله دکتر «سید ابراهیم رئیسی» در شهر دوشنبه دیدار کرد.

این اولین دیدار سران دو کشور همسایه ایران و پاکستان پس از پیروزی آیت الله سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری و آغاز کار دولت سیزدهم به شمار می‌رود.

دفتر نخست وزیری پاکستان متعاقبا بیانیه رسمی درخصوص این دیدار و مشروح گفت وگوهای سران ایران و پاکستان را منتشر خواهد کرد.

در همین حال رسانه های رسمی پاکستان گزارش دادند که طرفین روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه از جمله وضعیت افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

سیزدهم تیرماه امسال نخست وزیر پاکستان طی گفت وگوی تلفنی با آیت الله رئیسی، با تبریک پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری ایران، این پیروزی را تجلی اعتماد ملت کشورمان دانست و از رئیس جمهوری ایران برای سفر به پاکستان دعوت کرد.

سخنگوی دولت پاکستان پیش از عزیمت هیات نخست وزیر این کشور به تاجیکستان گفته بود که سران جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در حاشیه اجلاس شانگهای دیدار و درخصوص تقویت همکاری‌های دوجانبه به ویژه تحولات افغانستان گفت وگو خواهند کرد. 

نشست دوجانبه سران ایران و پاکستان در حاشیه اجلاس شانگهای

نشست دوجانبه سران ایران و پاکستان در حاشیه اجلاس شانگهای

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha