عبادی‌پور: به مسابقات سخت‌تری نیاز داریم تا تجربه بازیکنان بیشتر شود

تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: باید در مسابقات سخت‌تر و پرفشارتری قرار بگیریم تا تجربه بازیکنان بالاتر برود.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران امروز با نتیجه سه بر صفر مقابل چین تایپه به پیروزی رسید و با اقتدار راهی مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی آسیا شد.

میلاد عبادی‌پور پس از پایان مسابقه با چین تایپه اظهار داشت: در ست دوم بازی سخت شد. چین‌تایپه هیچ نگرانی برای باخت نداشت و تمام فشار خود را گذاشت که این ست را از ایران بگیرد. اما با اعتماد به‌نفس و تجربه بالا توانستیم بازی را به نفع خودمان تمام کنیم.

وی ادامه داد: باید در بازی‌های پرفشار و سخت‌تری قرار بگیریم تا تجربه بازیکنان هم بیشتر از این شود.

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران درباره حریف ایران در مرحله نیمه‌نهایی گفت: بدون شک به تیم خوبی می‌خوریم. برد و باخت در این بازی حضور و یا عدم حضور در فینال مسابقات قهرمانی آسیا را مشخص خواهد کرد. انگیزه بسیار بالایی داریم و برای قهرمانی پا به این مسابقات گذاشتیم. صددرصد تلاش خودمان را به کار می‌گیریم تا بازی فردا را با برد به اتمام برسانیم.

تیم ملی ایران در این مسابقات به ترتیب و با نتایج مشابه سه بر صفر مقابل هنگ‌کنگ، تایلند، پاکستان، کره جنوبی و چین تایپه به پیروزی رسیده و تنها تیم مسابقات است که در همه بازی‌های خود به پیروزی رسیده و حتی یک ست هم به حریفان واگذار نکرده است.

شاگردان عطایی فردا باید در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف تیم دوم گروه E بروند. حریف ایران پس از مسابقه امروز ژاپن و استرالیا مشخص می‌شود. در صورتی که این بازی با برتری سه بر صفر یا سه بر یک ژاپن به پایان برسد، ایران در بازی بعد با چین روبرو می‌شود. در صورتی که استرالیا در این بازی برنده شود این تیم حریف ایران خواهد شد. اگر ژاپن با نتیجه سه بر ۲ پیروز شود، ژاپن حریف ایران در نیمه‌نهایی خواهد بود.

مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با حضور ۱۶ تیم از ۲۱ تا ۲۸ شهریورماه به میزبانی ژاپن درحال برگزاری است. ۲ تیم برتر این مسابقات سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ را کسب می‌کنند.

در ۲۰ دوره گذشته مسابقات قهرمانی آسیا، ایران سه طلا، ۲ نقره و یک برنز به دست آورده بود و پس از ژاپن، کره جنوبی و چین چهارمین تیم پرافتخار قاره کهن محسوب می‌شود.

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در قهرمانی آسیا

مرحله اول

ایران ۳ - هنگ‌کنگ صفر (۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸ / ۲۵-۱۹)

ایران ۳ - تایلند صفر (۲۵-۱۷ / ۲۵-۱۲ / ۲۵-۱۸)

ایران ۳ - پاکستان صفر (۲۵-۲۰ / ۲۵-۱۹ / ۲۵-۱۵)

مرحله دوم

ایران ۳ - کره جنوبی صفر (۲۵-۱۹ / ۲۵-۱۸ / ۲۵-۲۰)

ایران ۳ - چین تایپه صفر (۲۵-۱۰ / ۲۵-۲۳ / ۲۵-۱۱)

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha