۹۰ واحد تولیدی - صنعتی تهران به چرخه فعالیت بازگشت

تهران-ایرنا-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ۹۰ واحد تولیدی- صنعتی درپنج ماه نخست سال جاری راه اندازی مجدد شده و به چرخه تولید بازگشته است.

یداله صادقی  روز شنبه با اشاره به پیش بینی ها در خصوص توسعه طرح های تولیدی و صنعتی طی ماه های آینده به ایرنا گفت: مصوبه هیات مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار مبنی بر تسهیل توسعه واحدهای صنعتی و معدنی در محدوده شعاع ۱۲۰کیلومتری تهران حداکثر تا ۲ برابر ظرفیت موجود، زمینه را برای سرمایه گذاری و ارتقاء فناوری واحدها بیشتر کرده است.

صادقی به صدور ۲۳۶پروانه بهره برداری صنعتی اشاره کرد و افزود: این بهره برداری های ایجادی و توسعه ای اشتغال بیش از ۴هزار نفر در استان تهران را فراهم کرده است.

وی در ادامه به ۶۴ پروانه بهره برداری ایجادی در ۵ ماه نخست سال اشاره کرد و بیان داشت: این بهره برداری ها با سرمایه گذاری ۲۰ هزارو ۱۲۴ میلیارد ریال، اشتغال هزار و ۴۰۹  نفر را  میسر کرده که به نسبت مدت مشابه سال قبل رشد۵۶ درصدی داشته است.

وی به سرمایه گذاری بخش خصوصی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: ۱۷۲ مجوز توسعه ای (پروانه، کارت، گواهی) به میزان ۱۴۱ هزار و ۳۲۹ میلیارد ریال صادر شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ادامه داد: این مجوز ها  اشتغال ۲ هزار و ۹۵۹ نفر را فراهم کرد که درمقایسه با سال قبل ۵۰درصد رشد داشته است.

وی، درباره واحدهای تولیدی در محدوده ۱۲۰ کیلومتری تهران، اظهار داشت: واحدهای تولیدی که مشمول قانون رفع موانع تولید هستند جهت طرح مسائل و مشکلات خود از طریق سامانه بهین یاب که درگاه خدماتی وزارت صمت است  و یا با مراجعه مستقیم به درگاه ستاد تسهیل، مشکلات و مسائل پیش روی تولید را بیان کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha