اسکوچیچ: نباید با ۲ پیروزی احساس آرامش کنیم

تهران - ایرنا- «دراگان اسکوچیچ» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: نباید تنها با کسب ۲ برد در راه جام جهانی احساس آرامش کنیم.

به گزارش ایرنا، یک سایت کروات ضمن بررسی مسیر ایران در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نوشت که اسکوچیچ برای رسیدن به جام جهانی در مسیر درستی قرار گرفته است.

این سایت کروات نوشت: زمانی که اسکوچیچ در شرایط حساس جایگزین مارک ویلموتس در تیم ملی شد، خیلی انتخاب او را با شک و تردید دانستند و عملکرد او با وجود حضور تقریبا موفق در چهار باشگاه ایرانی کمکی به رفع این تردید ها نکرد.

حالا تقریبا پس از یک سال و نیم او در ۹ بازی خود با تیم ملی ایران ۹ بازی را برتری پشت سر گذاشته تا گام خوبی جهت حضور در جام جهانی بردارد.

این مربی این روزها در زادگاه خود رژیکا حضور دارد و استراحت می کند.

دراگان اسکوچیچ در ابتدای صحبت های خود با این سایت کروات اظهار داشت: از شرایط راضی هستم. در ابتدای حضورم در تیم ملی به خاطر ۲ شکستی که در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی رقم خورده بود، فشار بی سابقه ای روی تیم ملی بود و شرایط به نحوی بود که اجازه نداشتیم حتی یک امتیاز از دست بدهیم. در ادامه نیز مسابقات به صورت متمرکز در بحرین برگزار شد اما هرگز نباختیم حتی برابر عراق که قبل از آن عملکرد بدی برابر آنها داشتیم.

وی در مورد فشاری که روی تیم ملی بود، اضافه کرد: فشار به قدری زیاد بود که حتی تصور آن سخت است. هر کس نظر خودش را داشت و این شرایط را به شدت سخت می کرد. این یک چالش سخت بود برای منی که عاشق چالش هستم. من می‌دانستم چه کار سختی در انتظار من است اما با آن مشکلی نداشتم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اضافه کرد: فکر می کنم با این بازی ها توانسته باشم اعتماد عمومی را جلب کنم.  من روی هدفم متمرکز شدم و به کارم متعهدم. در حال حاضر کار بسیار سختی پیش رو است. من جایی آمدم که قبل از من مربیانی مانند کی روش و ویلموتس کار می کردند. الان هم احساس می کنم که طرفداران تقریبا به من اعتماد کردند و این باعث ایجاد انرژی خوبی برای ما می شود. ما در حال حاضر در رده ۲۲ جهان هستیم جایی که کرواسی در آن در رده هفدهم قرار دارد.

وی در مورد اینکه ممکن است با برد برابر امارات به یک رکورد ۱۰ بازی بدون باخت و ۱۰ برد متوالی برسد، اضافه کرد: هنوز من یک بازی را هم از دست ندادم. البته یک ماه دیگر باید با امارات بازی کنیم و پنج روز بعد از آن نیز با کره بازی داریم. از گروه ما ۲ تیم راهی جام جهانی خواهند شد و یک تیم نیز به پلی آف می رود.

اسکوچیچ گفت: همه نفرات برای ما مهم هستند. الان بدترین چیز برای ما این است که احساس آرامش کنیم چرا که ما کار را خوب شروع کردیم. باید متحد باشیم تا زمانی که به صورت قطعی جشن صعود بگیریم. البته بازیکنان با تجربه ای دارم که شخصیت آنها بسیار حرفه ای است و این موضوع کمی کار من را راحت می کند.

اسکوچیچ: نباید با ۲ پیروزی احساس آرامش کنیم

این سایت در ادامه به بررسی نفرات شاخص تیم ملی پرداخت و نوشت: سردار آزمون بازیکن تیم زنیت در فرم وحشتناک گلزنی قرار دارد. مهدی طارمی از پورتو و علیرضا جهانبخش از فاینورد هم فوق العاده هستند. همچنین دو بازیکن در لیگ کرواسی. محرمی و دلفی.

اسکوچیچ با اشاره به این بازیکن تیم دینامو زاگرب گفت: محرمی برای من بازیکن مهمی است اما او کمی مشکل مصدومیت داشت. من معتقدم او به زودی به ما کمک خواهد کرد. دلفی هم به تازگی از لیگ بلژیک وارد گوریکا شده و برای تیم زیر ۲۳ سال ایران بازی خواهد کرد. او بازیکن جوانی است که به زمان نیاز دارد تا کیفیت خود را به ویزه از نظر فیزیکی نشان دهد. ایرانی ها شرایط ویژه ای از نظر فیزیکی دارند و جای تعجب نیست که در رشته‌های وزنه برداری و کشتی عالی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha