امام جمعه لار: تقویت اعتماد عمومی بسترساز اهداف انقلابی دولت است

لارستان- ایرنا- امام جمعه لار تقویت و تعمیق اعتماد عمومی در جامعه را بستر ساز اهداف و آرمان های انقلابی دولت سیزدهم دانست و گفت: این مهم باید همواره به عنوان یکی از مهمترین اولویت ها و اقدام های این دولت و رئیس جمهوری به ویژه در شرایط کنونی باشد.

حجت الاسلام سید مختار موسوی خرم روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: همین سرکشی ها و رفتن میان مردم و با صداقت پای درد دل آنها نشستن که به خوبی درمشی و رفتار و منش رئیس جمهوری دولت سیزدهم قرار گرفته مناسب‌ترین اقدام و راهبرد برای تعمیق و جلب اعتماد عمومی است.
وی تصریح کرد: نکته حائز اهمیت در این زمینه آنست که این حرکت ها و اقدام ها نباید تنها در راس دولت و شخص رئیس جمهوری خلاصه و محدود شود بلکه باید به عنوان یک منشور و اولویت اساسی نیز به همه زیرمجموعه ها و مسئولان محلی اعم از وزیر، استاندار، فرماندار و حتی بخشدار و سایر مدیریت ها نیز تعمیم داده شود.
امام جمعه لار گفت: این سرکشی ها و سفرهای استانی شخص رئیس جمهوری و بی واسطه با مردم سخن گفتن خود بهترین شاخص در کسب و تقویت اعتماد عمومی جامعه است.
وی تاکید کرد: البته باید سایر ارکان و زیرمجموعه های دولت با برنامه ریزی مناسب پیگیری مداوم و مستمر مشکلات مطرح شده در این سفرهای استانی را نیز در دستور و اولویت قرار دهند و چنانچه وعده ای در این سفرها برای رفع مشکل و چالش های فراروی مردم داده می شود قابلیت اجرایی نیز پیدا کند.
موسوی خرم همچنین به گسترش ، تقویت و تعمیق عدالت و مبارزه با تبعیض در ابعاد مختلف به عنوان یکی دیگر از اولویت های مهم دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز باید به گونه ای قابلیت اجرایی پیدا کند که برای مردم ملموس و مشهود باشد.
امام جمعه لار همچنین به اصلاح و حذف قوانین فسادزا به عنوان یکی دیگر از برنامه های مهم دولت سیزدهم یاد کرد و افزود: چنانچه می بینیم برخی دستورالعمل ها و قوانین در برخی حوزه های مالی و یا بانک ها فسادزا ، تبعیض آور و برمبنای عدالت اجتماعی نیست باید به فوریت و با ارایه لایحه از سوی دولت این روزنه های فسادزا نیز رفع شود.
وی اصول ۱۲گانه حاکم بر نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد اداری و اقتصادی در دولت سیزهم را یک اقدام مناسب، انقلابی و در مسیر تحقق عدالت و شرط لازم تحقق دولت انقلابی دانست و افزود: اجرای بی کم و کاست قوانین ضد فساد و ضرورت شفاف سازی و برخورد قاطع با روزنه های فسادزا در درون دستگاه های اجرایی باید در دستور جدی قرار گیرد.
امام جمعه لار تصریح کرد: همچنین توجه به برخی امور و فوریت های خدمتی که حال مردم را خوب می کند به ویژه در مساله معیشت و توجه به مسایل اقتصادی و مبارزه بی امان با گرانی ها نیز باید جزو اولویت های اساسی دولت انقلابی و مردمی سیزدهم قرار گیرد.
وی گسترش و تعمیق نظارت ها بر امور اجرایی در ابعاد وسیع آن را نیز از دیگر اولویت ها و البته شاخص های اساسی در تقویت و بالابردن اعتماد عمومی جامعه به مسئولان و کارگزاران دانست و تاکید کرد: این مهم به خوبی در دستور کار دولت سیزدهم به ویژه شخص رئیس جمهوری قرار دارد.
امام جمعه لار از اهتمام جدی دولت سیزدهم به موضوع تزریق واکسن و اجرای برنامه ها و بسیج عمومی در این راستا و همچنین اجرای طرح شهید سلیمانی در ابعاد مختلف آن نیز قدردانی کرد.
شهرستان لارستان در ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha