نیمی از شهروندان قائمشهری پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

ساری – ایرنا – رئیس شبکه بهداشت و درمان قائمشهر نسبت به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونایی در این شهرستان هشدار داد و گفت : در حال حاضر میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در این شهرستان به حدود ۵۰ درصد رسیده است که مطلوب نیست.

دکتر محمد گران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سطح مطلوب رعایت پروتکل های بهداشتی را بالای ۸۵ درصد برآورد کرد و افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی در کنار واکسیناسیون تنها راه موثر در مقابله با کنترل بیماری کرونا است بنابراین اگر بخواهیم این وضعیت را کنترل کنیم همه باید به کادر درمان کمک کنیم.

وی با اعلام اینکه تاکنون حدود ۵۰ درصد از جامعه هدف این شهرستان علیه بیماری کرونا واکسینه شدند، گفت : از ابتدای طرح واکسیناسیون کرونا تاکنون بیش از ۱۹۵ هزار و ۹۵۶ دز واکسن در سطح این شهرستان تزریق شد که ۱۲۶ هزار و ۳۳۰ نفر دز اول و ۶۹ هزار و ۶۲۶ نفر دز دوم را دریافت کرده اند.

دکتر گران با بیان اینکه هم اکنون روند بستری بیماران کرونایی در این شهرستان کاهشی شده است، افزود : در حال حاضر وضعیت بیمارستان ها که قبلا در شرایط حاد قرار داشت، راهروها از بستری ها خالی شده است و در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

بنا به گزارش شبکه بهداشت قائمشهر در حال حاضر ۷۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های رازی و ولیعصر قائمشهر بستری هستند.در ۲۴ ساعت گذشته هم ۱۰ نفر مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های این شهرستان بستری و به همین تعداد هم ترخیص شدند. در این مدت ۲ نفر نیز بر اثر

کرونا جان خود را از دست داد.

مراجعات سرپایی در بیمارستان های قائمشهر هم به ۵۱ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha