۷۱ قرارداد اراضی راکد شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی تعیین تکلیف شد

بجنورد- ایرنا- عضو هیات مدیره شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی گفت: ۷۱ قرارداد اراضی راکد در این شهرک‌ها رسیدگی و تعیین تکلیف شد و بر این اساس اراضی بدون پیشرفت فیزیکی به دولت برگردانده می‌شود.

محمد صداقت مهر روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان قرارداد در نشست هیات حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در استان بررسی شد.

به گفته وی، در این راستا فرصت زمانی دیگر برای ۶۸ قرارداد راکد داده شده است و سه قرارداد نیز در شهرک های صنعتی بیدک بجنورد، جاجرم و مانه و سملقان نیز فسخ می شود.

عضو هیات مدیره شهرک های صنعتی خراسان شمالی افزود: اکنون تعیین تکلیف قراردادهای منعقد شده راکد تا سال ۱۳۹۸ در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به طور کامل رسیدگی شده است و اراضی  به دولت و این شرکت برگردانده می شود.

وی ادامه داد: با توجه به کمبود زمین صنعتی در برخی شهرک‌های صنعتی تقاضا محور استان، فسخ قرارداد زمین‌های راکد و غیرفعال یک راهکار مناسب برای ورود سرمایه گذاران جدید است تا با ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی، فرصت تولید و اشتغال در سطح استان فراهم شود.

صداقت مهر با بیان اینکه استفاده از ظرفیت موجود در شهرک‌ها برای ایجاد واحدهای صنعتی در اولویت قرار دارد، افزود: از این رو میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌ها و نیز ساخت و ساز واحدهای صنعتی به دقت رصد، کنترل و پایش می‌شود و اگر چنانچه اقدامی از سوی طرف‌های قرارداد بر روی زمین خریداری شده صورت نگیرد، بر اساس ضوابط و قوانین موجود نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه زمین‌های شهرک‌های صنعتی نباید محلی برای سفته‌بازی و ورود دلالان باشد، گفت: از آنجا که برای ایجاد زیرساخت‌ها هزینه‌های هنگفتی شده است، اجازه نمی‌دهیم تا زمین‌های شهرک‌های صنعتی توسط عده‌ای سودجو بدون ساخت و ساز رها شده و وارد فعالیت‌های سفته بازی و دلالی شود.

خراسان شمالی ۹ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی دارد و از مجموع ۲۸۶ واحد صنعتی و تولیدی موجود در شهرکها و نواحی صنعتی این استان، ۲۴۰ واحد فعال و حدود ۴۶ واحد غیرفعال است.

این استان شمالشرق کشور  ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴درصد آن در روستاها سکونت دارند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha