۲۸ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84476488
۰ نفر

برچسب‌ها

اسقف حنا:‌ اعراب درباره قدس فقط شعار می‌دهند

تهران-ایرنا- رئیس اسقف‌های ارتدوکس رم در بیت‌القدس با بیان این که اعراب در باره قدس فقط شعار می دهند، گفت که شهر بیت‌المقدس در طول تعطیلات یهودیان تبدیل به یک کابوس برای قدسی‌ها شده است، زیرا مهاجران بدون هیچ گونه معذوریت اخلاقی تردد می‌کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از القدس العربی، اسقف «عطا الله حنا» امروز در سخنانی گفت که شهرک‌نشینان در ایام تعطیلات طوری در قدس اشغالی جولان می‌دهند که گویا شهروندان فلسطینی اعم از مسلمان و مسیحی غریبه‌اند.

رئیس اسقف‌های ارتدوکس رم در بیت‌القدس، وضعیت قدس اشغالی در طول تعطیلات یهودیان را غیرقابل تحمل خواند و گفت ، قدسی‌ها در حالی که ناتوان هستند نارضایتی  و ناراحتی و نگرانی خود را ابراز می کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه این وضعیت نمی‌تواند باقی بماند، تصریح کرد: این اقدام مسخره که نقض آشکار حقوق بشر و آزادی انسان برای حرکت آزادانه از مکانی به مکان دیگر است، باید متوقف شود.

وی ادامه داد: شاید یهودیان حق داشته باشند تعطیلات خود را همانطور که دوست دارند جشن بگیرند، اما مسئولان رژیم اشغالگر، به دلیل این تعطیلات، حق ندارند برای ما مجازات جمعی وضع کنند و ممنوعیت شدید تردد اعمال کنند. گویی ما با سنگسار این شهرک‌نشینان روبرو هستیم که انسانیت و ارزش های اخلاقی را زیر پا می‌گذارند.

اسقف عطا الله حنا همچنین از سکوت کشورهای عربی در حمایت از قدس اشغالی انتقاد کرد و گفت: برخی از اعراب فقط از قدس به عنوان «عروس عربیت خود» یاد می‌کنند و چیزی جز یک مشت شعار و فریاد و سخنرانی طنین انگیز سر نمی‌دهند.

وی تأکید کرد که برخی از اعراب مسئولیت‌های خود در قبال بیت المقدس را رها کرده و آن را تبدیل به لقمه‌ای آسان برای رژیم اشغالگر تبدیل کرده‌اند که موقوفات آن را می‌دزدد و به مقدسات آن حمله می‌کند.

اسقف اعظم از کلیساهای مسیحی در جهان و از رهبران معنوی جهان و نهادهای حقوق بشری درخواست کرد تا برای جلوگیری از اینگونه اقدامات مسخره‌ و این کابوسی که قدسی‌ها در معرض آن هستند، بویژه در تعطیلات یهودیان، تلاش کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha