۲۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۲
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 84476942
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶ هزار و ۹۱۲ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان مرکزی انجام شد

اراک - ایرنا - معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی گفت: ۱۶ هزار و ۹۱۲ مورد بازرسی با هدف مقابله با احتکار و گرانفروشی امسال از واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی این استان انجام شد.

«محمدجواد قربانیان» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: یک‌هزار و ۶۰۰ پرونده در جریان بازرسی از واحدهای صنفی، خدماتی و تولیدی استان مرکزی در سال جاری تشکیل و به مراجع تعزیراتی تحویل شد.

وی، ارزش ریالی تخلفات صورت گرفته را سه هزار و ۶۰۱ میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: گرانفروشی ، درج نشدن قیمت، کم فروشی، تعطیلی خودسرانه و عدم صدور فاکتور مهمترین تخلفات ثبت شده مربوط به اصناف استان مرکزی در سال جاری است. 

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان مرکزی اظهار داشت: علاوه بر بازررسی‌های انجام شده، امسال سه هزار و ۸۴ مورد گزارش مردمی به ستاد خبری سازمان ارسال شده که ۲ هزار و ۶۲۹ مورد آن تلفنی ، ۳۳۵مورد حضوری و ۱۲۰ مورد کتبی بود.

قربانیان بیان کرد:  سه هزار و ۶۲۰ مورد بازرسی امسال نیز در خصوص مبارزه با قاچاق کالا انجام شد که در این راستا  ۲۳ پرونده به ارزش ریالی ۱۷۷ میلیارد ریال تشکیل و تحویل مراجع قضایی شده است. 

وی اضافه کرد: علاوه بر بازرسی‌های انجام شده از سوی سازمان صمت استان مرکزی یک‌هزار و ۱۴۰ گشت مشترک نیز با اداره کل تعزیرات، دانشگاه‌های علوم پزشکی، اماکن عمومی و سایر نهادهای نظارتی از سوی این نهاد انجام شده است.

بیش از ۶۰ هزار واحد صنفی زیر نظر ۷۳ اتحادیه در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha