مرکز کارآفرینی دانشگاه فنی وحرفه‌ای سمنان با هدف توسعه اشتغال فعال شد

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت: مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی این دانشگاه با هدف کمک به کاهش بیکاری، توسعه فرهنگ کسب و کار و تجاری‌سازی ایده‌ها فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، رضا نقدی روز دوشنبه در آیین افتتاح مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان اظهار داشت: کارآفرینی به عنوان یک راهبرد ملی در جهت ایجاد و افزایش مزیت های نسبی و رقابتی کسب و کارها ، رشد اقتصادی ،کاهش بیکاری و حل معضلات اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان با هدف ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، شناسایی و توانمندسازی، ایجاد کسب و کار و خلق ارزش، تبدیل ایده به تولید و تجاری سازی دستاوردهای علمی راه اندازی شد.

نقدی بیان کرد: تنوع و خلاقیت در طرح های کارآفرینی و ارتباط گسترده صنعت با دانشگاه موجب گسترش بیش از پیش استان سمنان خواهد شد.

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان هم  در آیین گفت: مرکز کارآفرینی و و هدایت شغلی به منظور فراهم کردن بستری مناسب برای اجرایی کردن ایده‌های نوآورانه دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای ایجاد شده است.

سکینه ماندگارزاد عنوان  کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای از طریق آموزش کارآفرینی، ایجاد مراکز کارآفرینی دانشگاهی، مراکز رشد،  کانون های شکوفایی و خلاقیت و گسترش فرهنگ کارآفرینی، به دانشگاه کارآفرین تبدیل شده است.

وی ایجاد مهارت برای دانشجویان متقاضی و کسب درآمد توسط دانشجویان را از عمده اهداف این مرکز برشمرد و افزود: تلاش می شود با استفاده از توان دانشجویان مستعد، علاقه مند و صاحب ایده و بهره مندی از استادان و کارآفرینان، فضای مناسبی  برای ایجاد و رشد کسب و کارهای دانش بنیان فراهم شود.

دانشگاه فنی و حرفه ای استان در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه تفاهم ‌نامه ‌ای با پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ، شرکت‌ سامفر و  شرکت دانش بنیان جوان اندیشان پویای قومس(جاپکو) به امضا رساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha