جانشین ناجا از بررسی مشکلات خوزستان در جلسه شورای امنیت کشور خبر داد

اهواز - ایرنا - جانشین فرمانده ناجا گفت: یکی از بحث های مهم جلسه شورای امنیت کشور، بررسی مشکلات و دغدغه‌های مردم خوزستان به ویژه بحث سرقت‌ها و منشا پیدایش آنها بود.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی یکشنبه شب در دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: در نشست اخیر شورای امنیت کشور موضوع سرقت‌ها و نحوه برخورد جدی با دارندگان سلاح‌های غیرمجاز در خوزستان از مسایل مهم بود که مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: متاسفانه سلاح های غیرمجاز در خوزستان در دست برخی از مردم است و همین موضوع زمینه بسیاری از جرایم دیگر از جمله قتل را فراهم آورده به نوعی که در ۶ ماه نخست امسال بیش از یکصد نفر به دلایل مختلف از جمله درگیری و نزاع، سهل انگاری و تیراندازی در آیین‌های عزا و عروسی و... فوت شده‌اند.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: در چندین مصاحبه که با متهمان و مجرمان شهرهای مختلف داشتیم بیشتر آنها اشاره به تعدد زندان رفتن و محکومیت خود داشتند به گونه‌ای که برخی از مجرمان حتی ۱۲ بار به زندان رفته بودند.

وی گفت: تکرار این موضوع و تکرار جرم باعث می‌شود که مردم نسبت به رسیدگی به وضعیت این مجرمان ناامید شوند.

سردار رضایی با بیان اینکه منشاء بیش از ۵۰ درصد از سرقت‌های خرد در خوزستان معتادان متجاهر هستند، بیان کرد: آمادگی جمع آوری معتادان متجاهر را داریم اما سازمان‌ها یا اداراتی باید پای کار باشند تا آنها را از ما تحویل بگیرند.

وی با اشاره به بازدید خود از دستاوردهای عملیاتی ناجا در چهار شهرستان دزفول، اندیمشک ، شوش و شوشتر خطاب به نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: انتظاری که از حضرتعالی داریم، بسیج کردن تمامی دستگاه ها برای رفع جرایم به ویژه جمع آوری سلاح های غیر مجاز است.

جانشین فرمانده ناجا گفت: تمامی مسوولان استان از جمله استاندار، فرمانداران، اعضای شوراهای شهر، شهرداران، ائمه جمعه و جماعات باید دست به دست هم داده تا دارندگان سلاح های غیر مجاز، سلاح خود را تحویل و خاطیان نیز به شدت احساس ناامنی کنند.

وی با اشاره به بازدید خود از مرز چذابه و دیداری که با شیوخ و سران طوایف و بزرگان منطقه داشته افزود : مسوولان استانی باید همگی حرف های مردم مناطق مختلف استان را با دقت بشنوند و مطالبات آنها را تا جایی که امکان دارد، پیگیری کنند.آنها باید بر روی علت‌ها تمرکز کنند اگر علت‌ها را پیدا کنند ، هزاران معلول حل می‌شود.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha