عضویت در پیمان شانگهای زمینه‌ساز گسترش اقتصادی است

تهران - ایرنا - دبیرکل حزب موتلفه اسلامی عضویت ایران پیمان شانگهای را شکستی برای آمریکا دانست و گفت: این عضویت زمینه‌ساز گسترش اقتصادی، شکست تحریم‌های آمریکایی است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران این حزب با اشاره به عضویت ایران در سازمان همکاری‌ شانگهای، گفت: عضویت در پیمان شانگهای زمینه ساز گسترش اقتصادی ایران در بازاری با ۳ میلیارد جمعیت با توانمندی‌ها و نیازهای فراوان است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: این موفقیت دولت آیت الله سید ابراهیم رییسی است و آن را به ایشان تبریک می‌گوییم و از اعضای محترم پیمان شانگهای به ویژه روسای جمهوری چین و روسیه که در تصویب عضویت ایران کوشا بودند، قدردانی می‌کنیم.

بادامچیان ادامه داد: عضویت ایران در این پیمان، شکستی برای آمریکا است و نشان می‌دهد که تحریم‌ها و قلدری‌های دولت‌های استکباری مقابل اراده مستقل ملت‌ها اثری ندارد و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان و جریان غرب گرایی معتقد بودند که بدون برجام و پذیرش FATF  و حل تحریم‌های آمریکا مسائلی از جمله عضویت ایران در شانگهای میسر نیست.

بادامچیان افزود: اکنون متوجه شده‌اند که تحلیل‌ها و نظرات آنها درباره غرب استعماری تا چه اندازه غلط بوده و هست و عضویت ایران در پیمان شانگهای باطل‌کننده نظریه واگرایی برابر مستکبران غربی است.

وی یادآور شد: تذکر من به اصلاح‌طلبان و جریان‌های دیگری که هنوز نگاه به غرب دارند این است که در افکار محافظه‌کارانه و غلط خود تجدیدنظر کنند و به امواج بلند انقلاب اسلامی بپیوندند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سرعت گرفتن واکسیناسیون عمومی برابر کرونا گفت: اقدام قاطعانه و مدبرانه آیت‌الله رییسی در موضوع واکسن و چاره اندیشی برای مقابله با کرونا، که موجب کاهش فوتی‌ها و کاهش ابتلا به کرونا شده و می‌شود نشانه دیگری از سیاست مستقل و مقتدرانه است؛ زیرا در دولت قبل بهانه‌های غیرواقعی مشکل‌ساز شد.

بادامچیان در ادامه فروش سوخت به لبنان را برآمده از دیپلماسی مقتدرانه و مقاومت و به دور از انفعال در سیاست خارجی و شکستی سنگین برای آمریکا و غرب و همدستان خودفروخته به استکبار در منطقه دانست و تصریح کرد: این پیروزی به همت سید مقاومت سید حسن نصرالله به دست آمد که این موفقیت و پیروزی را به دولت محترم، حزب الله لبنان و جناب سید حسن نصرالله و نیز ملت لبنان تبریک می‌گوییم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو درباره ابلاغیه ۱۲ گانه رییس‌جمهوری در پیشگیری و مبارزه با فساد اداری و اقتصادی اظهار کرد: این اقدام و تعیین محورهای اساسی، بیانگر عزم و اراده دولت در براندازی فساد و ناهمواری‌های جاری است.

وی افزود: این عزم و اراده در مرحله اول با سپردن مسوولیت به افراد پاک و صادق و امتحان داده در سلامت مالی و اداری میسر می‌شود.

بادامچیان خاطرنشان کرد: دولت باید مراقب چهره‌های سوء استفاده‌گری باشد که به سرعت تغییر چهره می‌دهند و با نقاب حزب اللهی در سرپل‌ها قرار می‌گیرند و به سواستفاده و اختلاس و دریافت حقوق نجومی به طور پنهانی ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: مرحله بعدی، رسیدگی دولت به دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و حسابرسی‌ها است که توسط عناصر آگاه و پاک باید انجام شود و ناهنجاری‌ها شناسایی و چاره اندیشی شوند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: امیدواریم در تدوین بودجه ۱۴۰۱ دولت، کارشناسان و تجربه آموختگان در امر تحول بودجه و بودجه نویسی صحیح را به کار بگیرد تا بودجه با روش غلط قبلی تبدیل به بودجه رونق آور و سلامتی آور شود.

بادامچیان تصریح کرد: سلامت سازی اقتصاد و بودجه، نیاز به شناسایی دقیق درآمدها و هزینه ها، طرح و برنامه علمی  کارآمد و به کارگیری نخبگان پاک و تجربه آموخته، متخصص، خردورز و مدبر دارد تا زمینه برای اقدام دقیق و قاطع دولت محترم مساعد شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از نمایندگان مجلس به ویژه یاران موتلفه در مجلس خواست دولت را در این زمینه‌ها یاری دهند.

وی در ادامه تاکید کرد ضرورت دارد قوه قضاییه نیز برنامه ضربتی برای اصلاح امور و ریشه کنی فساد و ترک فعل‌ها در نظر بگیرد.

بادامچیان همچنین از نمایندگان مجلس و دولت خواست در سیاست‌هایی که موجب نارضایتی مردم است، تجدیدنظر کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به عنوان نمونه به قانون چک اشاره کرد که علاوه بر مشکلات شدید اقتصادی و ایجاد موانع سنگین برای کسب و کار، نارضایتی مردم و نیز کارکنان بانک‌ها را در پی داشته است.

بادامچیان همچنین به موضوع وام مسکن اشاره و یادآور شد: این وام نه تنها کمکی به خانه‌دار شدن جوانان نمی‌کند بلکه اقساط چند میلیونی و سود بازپرداخت آن عامل افزایش مشکلات است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی، از دولت عراق خواست در راهپیمایی اربعین، برای مهمانان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تسهیلات ایجاد کرده و از مقررات سخت صرفنظر کند.

وی هفته دفاع مقدس را روح بلند امام خمینی (ره) و شهدا، به فرماندهی معظم کل قوا و ولی امر مسلمین و به جانبازان عزیز و آزادگان گرامی، همه رزمندگان اسلام، ملت ایران و ملت های آزادیخواه تبریک گفت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: امروز شجره طیبه مقاومت و دفاع مقدس، بر منطقه و آزادیخواهان جهان سایه گسترده و استکبار نیز در حالت انفعالی توطئه‌های خودرا تجدید می‌کند و جنایت و خیانت ها را گسترش می‌دهد اما همه جا با شکست و بدنامی، خفت و خواری روبرو است و حرکت مقاومت اسلامی و انتفاضه اسلامی پیروز نهایی است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha