۲۹ شهریور ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۱۳
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84477999
۰ نفر

برچسب‌ها

اسلامی با مدیرکل روس‌اتم دیدار کرد

لندن - ایرنا - محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران که برای شرکت در شصت‌وپنجمین اجلاس مجمع عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به وین سفر کرده با همتای روس خود، مدیرکل شرکت دولتی روس‌اتم دیدار کرد.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین با انتشار توئیتی از این دیدار خبر داد.

وی عنوان کرد که این نخستین دیدار رئیس سازمان انرژی ایران در حاشیه اجلاس مجمع عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی است. غریب آبادی نتیجه این دیدار را سازنده خواند و افزود که دو طرف پیرامون همکاری‌های دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند.

اسلامی پیشتر در نشست مجمع عمومی آژانس با ایراد سخنانی گفت: ایران مهد تمدنها و کشوری دوستدار صلح است که به لحاظ تاریخی به فن آوری و علوم در سراسر جهان یاری رسانده است.

وی افزود: در این چارچوب، ما برای دنبال نمودن فعالیت ها و برنامه هسته ای کاملا صلح آمیز خود مصمم هستیم و همانگونه که توسط رئیس جمهور کشورمان، در طی نشست سران شانگهای در ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱، بیان گردیده "هیچ موضوعی نمی تواند فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران را که در چارچوب مقررات بین المللی انجام می شود، دچار توقف نماید."

بر اساس برنامه اعلام شده اسلامی قرار است با رافائل گروسی مدیرکل آژانس نیز ملاقات کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha