۸۵ میلیارد ریال برای مکانیزاسیون کشاورزی در سبزوار هزینه شد

سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: امسال ۸۵ میلیارد ریال تسهیلات صرف افزایش ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان شده است.

علی‌اصغر امانیان روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از محل این تسهیلات ۱۸۹ دستگاه انواع تراکتور و ادوات کشاورزی خریداری شده است.

وی ادامه داد: سهمیه تسهیلات مکانیزاسیون شهرستان سبزوار برای سالجاری ۹۷ میلیارد ریال است که تاکنون ۸۵ میلیارد ریال آن جذب شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: ظرف چهار سال اخیر حدود ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در شهرستان سبزوار جذب شده که از این محل ۹۰۰ دستگاه انواع تراکتور و ماشین آلات به ناوگان ماشین آلات کشاورزی این شهرستان افزوده شده است.

وی افزود: استفاده از ادوات و ماشین‌آلات با فناوری نوین تاثیر چشمگیر در کاهش هزینه‌های تولید و افزایش عملکرد محصولات کشاورزی دارد. 

۲۰ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در ۳۵ هزار هکتار کشتزار و ۱۶ هزار هکتار عرصه باغی شهرستان سبزوار سالانه ۱۵۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.

این شهرستان قطب تولید محصولات زیره، پنبه، جو و گندم در خراسان رضوی است. سبزوار با حدود هفت هزار هکتار سطح زیر کشت "وش پنبه" رتبه نخست را از این نظر در خراسان رضوی دارد.

مرکز شهرستان ۲۸۲ هزار نفری سبزوار در ۲۳۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد. حدود ۶۰  هزار نفر از جمعیت این شهرستان در ۱۶۹ روستای آن سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha