پیشکسوتان دفاع مقدس در مشهد همزمان با سراسر کشور تجلیل شدند

مشهد - ایرنا- آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت همزمان با سراسر کشور، با پخش سخنرانی ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری در مشهد برگزار شد.

سرهنگ محمدرضا حقدادیان مدیر روابط عمومی و تبلیغات بین الملل اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی روز سه شنبه در حاشیه این مراسم که در مجتمع فرهنگی آیه ها با حضور مسوولان نظامی و انتظامی، امنیتی، اجرایی و خانواده‌های معظم شهدای استان برگزار شد به خبرنگار ایرنا گفت: در این مراسم از یک میلیون رزمنده و پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در سراسر کشور با سخنرانی ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری تجلیل می شود که از این تعداد ۱۱۰ هزار رزمنده پیشکسوت خراسانی هستند.

در ابتدای این مراسم که در سالن دفاع مقدس تهران برگزار و همزمان در سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانسی پخش شد، پیامی تصویری از رهبر معظم انقلاب پخش شد که معظم له در آن تاکید داشتند، تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس جزء وظایف ملی و توصیه موکد اسلام است.
سخنران دیگر این مراسم در تهران سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس بود. سپس رییس جمهوری در مورد گرامیداشت این روز سخنرانی کرد.

در پایان با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی از ۱۱۰ هزار  پیشکسوت دفاع مقدس استان به صورت حضوری و مجازی تجلیل شد.

خراسان رضوی با حدود ۳۰۰ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس ۱۷ هزار و ۲۸۴ شهید، ۴۹ هزار و ۷۲۹ جانباز و سه هزار و ۳۹۷ آزاده را در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha