ابراز رضایت فیفا از اقدامات انجام شده در خصوص اساسنامه فدراسیون

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه فدراسیون و رییس کمیته تدوین و تطبیق مقررات فدراسیون فوتبال گفت: مسوولان فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از اقدامات صورت گرفته از سوی دولت در مورد اساسنامه فدراسیون ابراز رضایت کردند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا و با اعلام فدراسیون فوتبال در این نشست که روز گذشته برگزار شد، «حیدر بهاروند» نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال، «مهدی علی‌نژاد» معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، «احمدرضا براتی» عضو هیات رییسه و رییس کمیته تدوین و تطبیق مقررات، «حسن کامرانی‌فر» سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال و «حمیرا اسدی» رئیس دپارتمان امور بین‌الملل فدراسیون از ایران حضور داشتند. هم چنین «سارا سولمال» مدیرعالی بخش حاکمیتی فدراسیون‌های عضو فیفا، «سانجیوان» رییس بخش آسیایی فدراسیون‌های عضو فیفا، «سنجر» رییس بخش منطقه‌ای آسیای مرکزی فدراسیون‌های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به همراه «عصام السحیبانی» و «آندره واشکویچ» مسئولین منطقه غرب آسیای فیفا  به نمایندگی از فدراسیون بین‌المللی و کنفدراسیون فوتبال آسیا در این ویدیو کنفرانس حضور داشتند.

«احمدرضا براتی» عضو هیات رییسه فدراسیون و رییس کمیته تدوین و تطبیق مقررات فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، همچنان که در پاراگراف یک ماده یک اساسنامه جدید فدراسیون پیش‌بینی شده است باید به عنوان موسسه‌ای مستقل، غیر انتفاعی، غیر دولتی و دارای شخصیت حقوقی که مطابق مقررات جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است تعریف شود.

وی ادامه داد: این ماهیت حقوقی جدید باید ۱- ظرف مدت یک سال بعد از انتخابات هیات رییسه جدید فدراسیون لازم الاجرا شود ۲- باید به موجب بازنگری قانون ملی ورزش باشد که توسط دولت و مجلس شورای اسلامی با همکاری فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت می‌گیرد. در همین راستا فیفا به صورت رسمی درخواست برگزاری یک ویدیو کنفرانس با حضور نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش را ارائه داده بود که این نشست آنلاین برگزار شد.

براتی ادامه داد : در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در دولت توسط علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش به فیفا و AFC ارائه شده که با استقبال مسوولان این ۲ نهاد رو به رو شد و آنها از تلاش و اقدامات صورت گرفته ابراز رضایت کردند.

این عضو هیات رییسه فدراسیون افزود: البته هنوز بخش مهمی از این فرآیند باقی مانده است که مربوط به اقداماتی است که باید با همکاری مجلس شورای اسلامی صورت پذیرد و انشالله با همکاری فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و جوانان و مجلس شورای اسلامی، این مرحله نیز با موفقیت طی خواهد شد.

براتی همچنین گفت: فدراسیون از ابتدای فعالیت هیات رییسه جدید عنوان کرده که یک فدراسیون توسعه محور و مصمم است، ضمن تبدیل شدن به یک سازمان ورزشی قدرتمند، اسباب کسب افتخارات بین‌المللی و رضایت و خوشنودی افکار عمومی را فراهم نماید و توسعه فوتبال در همه ابعاد و ایجاد شادی و نشاط بین مردم، اولویت اصلی ما است که می‌توانیم ادعا کنیم در همین مدت کوتاه نیز به بخش‌هایی از این اهداف خود دست یافته‌ایم و مهمترین سند آن همین شادی، شور و امیدی است که فوتبال ملی در ماه‌های اخیر به مردم هدیه کرده است.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: امروز فدراسیون در شرایط کاملا با ثبات و در مسیر موفقیت قرار دارد و توفیقات تیم ملی فوتبال، جذب حامیان و منابع مالی، پرداخت پاداش‌های معوقه، امکانات رفاهی فراهم شده برای تیم‌های ملی، اقدامات قابل توجهی که برای توسعه فوتبال و تثبیت زیرساخت‌ها نظیر کمک داور ویدیویی (VAR) صورت گرفته، قابل چشم‌پوشی و انکار نیست و این‌ها همه محصول عزم جدی مجموعه فدراسیون و خصوصا رییس و اعضای هیات رییسه در جهت حرکت رو به رشد فوتبال است و در عین حالی که سنگ اندازی‌ها خللی در عزم مجموعه فدراسیون برای توسعه همه جانبه ایجاد نمی‌کند از همه دعوت می‌کنیم تا در این مسیر ما را یاری و همراهی کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha