وضعیت کرونا در سنندج و مریوان بحرانی است

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: وضعیت ابتلا و بستری‌های ناشی از کرونا همچنان صعودی و استان در وضعیت قرمز قرار دارد و این شرایط در سنندج و مریوان بحرانی است.

دکتر فرزین رضاعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظرفیت تخت‌های بیمارستان های استان رو به اتمام است که یکی از دلایل آن رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی است و اگر مردم همکاری نکنند وضعیت بدتر و بحرانی تر هم خواهد شد.

وی اضافه کرد: با وجود افزایش تعداد بخش‌های کرونا در مراکز درمانی، همچنان تعداد بیماران بیشتر از توان و ظرفیت بیمارستانهای استان است، بنابراین مردم باید رعایت پروتکل‌ها را جدی بگیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید ویژه بر لزوم پرهیز از برگزاری مهمانی، دورهمی و تجمع، یادآور شد: شهروندان بدون ماسک به هیچ وجه در اماکن عمومی تردد نکنند. 

رضاعی، واکسیناسیون عمومی و رعایت دقیق و کامل پروتکل های بهداشتی را ۲ اصل مهم در کنترل بیماری برشمرد و گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد مردم استان علیه کرونا واکسینه شده اند و ۲۰ درصد هم دُز دوم را دریافت کردند که تا رسیدن به ایمنی کامل این عدد باید به ۷۰ درصد برسد.

وی یکی از نمونه‌های عینی کاهش بیماری درپی واکسیناسیون عمومی را شهرستان بیجار برشمرد و افزود: در این شهرستان ۷۰ درصد جمعیت علیه کرونا واکسنه شده‌اند و همین مساله باعث شد تا تعداد بستری های بیمارستان امام حسین بیجار در عرض یک ماه از ۷۰ نفر به ۱۶ نفر برسد و هفته های متوالی موردی از مرگ و میر در این شهرستان ثبت نشود.

در شبانه روز منتهی به روز سه شنبه ۳۰ شهریور، ۳۷۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی و ۲ نفر جان باختند. در حال حاضر ۹۴۷ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که حال ۸۶ نفر آنان وخیم است. 

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون در کردستان یک هزار و ۵۹۷ قربانی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha